randevu al

Diyet Koçluğu

DİYET DANIŞMANLIĞI VÜCUT ANALİZİ SSS

Diyet Koçluğu

Diyet Koçluğu, kişinin zayıflama ya da kilo alma sürecinde yanında olan, doktor ya da diyetisyen tarafından verilen diyet ve egzersiz listesinin uygulanmasını sağlayan, hedef koyma, başlama ve sürdürme aşamalarında ihtiyaç duyulan motivasyonu, desteği, takibi ve hedeften kopmamayı sağlarken izlenen yöntemlerin bütünüdür. Diyet Koçluğu ile kişinin ideal kilosuna ulaşması hedeflenir.

diyet koçluğu

Diyet Koçluğu’na Neden İhtiyacınız Var?

Diyetlerin aksadığı, vücut direncinin düştüğü, kişinin psikolojisinin bozulduğu durumlarda diyete tekrar tutunmayı sağlayacak ve motive edecek bir uzmana ihtiyaç vardır. Bu uzmanlar diyetisyenler ya da koçluk eğitimi almış kişilerdir. Kişiye özel beslenme programlarının uygulanmasını sağlayan diyet koçları motivasyon kaynağı ve amaca giden yolda en büyük destekçidir.

Diyet Koçluğuna;

  • Diyetinizi harfiyen uygulamak için,
  • Psikolojik destek almak için,
  • Diyet yapmaktan vazgeçmemek için,
  • Yeterli ve dengeli beslenmek için,
  • Sağlıklı kilo almak ve vermek için,
  • Yaşamınızın her döneminde sağlığınızı korumak için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • Kilo problemlerinden korunmanız için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet uzmanı

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Diyet Koçları Neler Yapar?

Diyet Koçluğu ile kişinin diyetini sağlıklı ve motive bir şekilde yapması, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için verilen belli başlı hizmetler vardır. Bunlar:

Sağlık ve Beslenme Hikayesinin Öğrenilmesi

Diyet Koçluğu ile öncelikli olarak neden kilo verdiğiniz ya da kilo alamadığınız tespit edilir. Bunun için sağlık geçmişiniz ve şu anki durumunuz incelenir, beslenme alışkanlıklarınız öğrenilir. Diyetisyeninizin yaptığı tetkikler incelenir. Verilen diyet listesinin size ne kadar uygun olduğu belirlenir ve zayıflama ya da kilo alma programına başlanır.

Motivasyon Uygulamaları

Diyet yaparken gerekli olan motive çalışmaları yapılır. Egzersiz programları ve sosyal etkinlik takvimleri oluşturulur. Kişinin sevdiği yemekleri hayatından çıkarmadan sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanması için motive toplantıları yapılır. Sosyal aktivitelerle yalnızca diyet yapmaya odaklanması engellenmiş olur.

Psikolojik Destek

Motivasyonun düşmesi, kişinin kendini kötü hissetmesi, yalnız ve mutsuz olduğunu düşünmesi gibi durumlarda diyet koçluğu ile anında destek verilerek var olan durumdan çıkması sağlanır. Sorunun tespit ve tedavisi en kısa sürede gerçekleştirilir.

Haftalık Kontroller

Haftalık kontroller ile kilo kaybının takibi, beslenme programında oluşturulacak değişiklikler belirlenir. Gelişiminiz sürekli takip edilerek aldığınız kilo ve süre analizleri sunulur. Vücudunuzun tepki verdiği doğru yöntemler, yiyecekler ve egzersizler belirlenir. Kalori hesaplama, beden kitle endeksi gibi programlarla uygulanan diyetlerin ne kadar başarılı olduğu ölçülür.

Diyet koçları profesyonel danışmanlıkları ile sevdiğiniz yiyecekleri hayatınızdan çıkarmadan, zararlı olanlardan uzak durmanızı sağlayarak keyifli bir beslenme yolculuğunda size destek olmaktadır.

Size özel beslenme programlarının hazırlanmasında kullanılan beden kitle endeksi, ideal kilo, BMH, günlük enerji ihtiyacı, yağ oranı, bel kalça oranı, nabız hesaplama yöntemleri.
Kalori Cetveli

Gün içinde tüketilen besinlerin içerdikleri kalori, karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının belirlenmesi.

Nabız Hesaplama

Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının oluşturulması.

Bel Kalça Oranı Hesaplama

Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını öğrenilmesi.

Yağ Oranı Hesaplama

Bel çevresi, boyun, kalça gibi vücut bölümlerinin ölçülmesi ile kişinin sahip olması gereken ideal yağ oranının belirlenmesi.

Kalori Hesaplama

Günlük alınması gereken enerjinin belirlenmesi, kişinin tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini belirleme.

BMH Hesaplama

Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için gerekli olan enerjinin belirlenmesi.

İdeal Kilo Hesaplama

Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ideal kiloya ulaşmasının sağlanması.

Beden Kitle İndeksi – BMI

Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının kontrol edilmesi ve tanı koyma.

Diyet koçluğu fiyatları ne kadar?

Diyet koçluğu fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Kişinin yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, hastalıklarına ve ihtiyaçlarına göre diyet koçluğu fiyatları değişkenlik gösterir. Belirlenen beslenme danışmanlık programı fiyatlarda belirleyici olmaktadır. Diyet koçluğu ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Diyet koçluğu kimler için gereklidir?

Diyet koçluğu, kilolarından şikayetçi olan, daha sağlıklı beslenmek isteyen, kilo vermek ve fit olmak isteyen, yaşına ve cinsiyetine göre beslenme amacında olan herkes için gereklidir. Kendine özel ve istediği zamanlarda diyetisyeniyle iletişim kurmak, yaşam koçu edinmek isteyenler diyet koçluğu programımızdan yararlanabilirler.

Diyet koçlarınız kimler?

Diyet koçları, başarılı diyetisyenlerden ve diyet uzmanlığı yapma yetkisi olan, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Diyet koçluğu ne kadar sürer?

Sağlıklı beslenme amacı olanlar ve kilo vermek istiyorum diyenler için özel olarak hazırlanan diyet ve beslenme programlarını içeren diyet koçluğu süresi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Diyet koçluğu süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeninizden alabilirsiniz.

Diyet koçluğu hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet koçluğu hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.