Diyabette Beslenme Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Diyabette Beslenme Danışmanlığı

Diyabette Beslenme Danışmanlığı, şeker hastalığına sahip kişilere özel diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Diyabette Beslenme Danışmanlığı ile şeker hastalarının hastalıklarının zararları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak, besin listeleri ile kan şekerlerini dengelemek, diyabetin hayatı olumsuz etkilememesini sağlamak hedeflenir. Şeker Hastalığında Beslenme Danışmanlığı olarak da bilinen bu diyetisyen hizmetinde diyabet hastalarının yaşam kalitesini arttırmak için çalışılır.

Diyabet diyetisyenliği sayesinde şeker hastaları ne yemeli sorusuna yanıt bulunmaktadır. Diyabet beslenme listesi hazırlanarak şeker hastalığında beslenme stratejisi belirlenmektedir. Diyabette beslenme danışmanlığı uygulanırken kişinin doktoru ile birlikte hareket edilmesi önemlidir.

diyabette beslenme danışmanlığı

Diyabette Beslenme Danışmanlığı’na Neden İhtiyacınız Var?

Türkiye’de 3 milyona yakın diyabet hastası bulunmaktadır. Diyabet kronik bir hastalık olduğundan ötürü yaşam boyu devam etmektedir. Uygun tedavi yapılmadığında da diğer hastalıkları tetiklemektedir. Kalp hastalıkları, yüksek tansiyon ve kolesterol diyabetlerde görülen diğer rahatsızlıklardandır. Kişiyi diğer hastalıklardan korumak, direncini artırmak için diyabette beslenme ve egzersiz tedavisi de uygulanmalıdır. Diyabet hastalarının öğün saatleri, tüketilmeyecek yiyecekler ve glisemik indeks kişinin sağlığını uzun dönemde etkileyeceği için tıbbi beslenme tedavisi ile şeker hastalığının kontrol altına alınması, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırılması gerekir. Bu aşamada da diyet uzmanı ve beslenme danışmanları devreye girmektedir. Diyabet beslenme danışmanlığı ile kişiye özel beslenme ve egzersiz programları oluşturulur. Diyabette beslenme yöntemleri anlatılır, şeker hastaları ne yemeli sorusu cevaplanır.

Diyabette Beslenme Danışmanlığı Hizmetine;

  • Diyabet hastalığında nasıl besleneceğinizi öğrenmek için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • Hastalığınızın gidişatına göre beslenebilmek için,
  • Yeterli ve dengeli beslenmek için,
  • Şeker hastaları ne yemeli sorusunun yanıtı için,
  • Şeker hastalığına bağlı rahatsızlıkların önüne geçmek için,
  • Kilo problemlerinden korunmanız için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet-uzmani

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Diyabette Beslenme Danışmanlığında Neler Yapılır?

Diyabette Beslenme Danışmanlığı ile şeker hastalarının yetersiz, dengesiz ve sağlıksız beslenmesinin önüne geçerek şeker hastalığına uygun beslenme programı oluşturulur. Şeker hastalığında beslenme yöntemleri belirlenir ve diyetisyen tarafından özel diyabet beslenme listesi oluşturulur. Diyabet diyetisyenliği kapsamında yapılan uygulamalar:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Diyabet Beslenme Danışmanlığı başlangıcında ilk olarak sağlık geçmişiniz öğrenilir. Açlık ve tokluk kan şekeri, ilaç türü ve dozu, insülin tedavisinin seviyesi, beslenme alışkanlıkları günlük tükettiğiniz kalori miktarı ve yiyecekler öğrenilir. Yaşlı hastalar için Yaşlılıkta Beslenme Danışmanlığı ile benzer programlar uygulanabilir. Diyabette beslenme süreci hakkında bilgi verilir. Diyabet beslenme listesi için veriler toplanır.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Diyabette sağlıklı beslenmenin sağlanması için Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile vücut analizleriniz yapılır. Bünyenizdeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızınız ölçülür. Kan testleriniz diyetisyenler tarafından incelenir. Şeker Hastalığı Beslenme Danışmanlığı kapsamında elde edilen veriler değerlendirilir. Şeker hastaları ne yemeli sorusuna bir sonraki adımda cevap verilir.

Sağlıklı Beslenme Programı

Sağlıklı ve dengeli beslenebilmeniz için öğün saatleri, öğünlerde alacağınız enerji ve karbonhidrat miktarları, yiyebileceğiniz ve yemenizin yasak olacağı yiyecekler belirlenir. Gün içinde yeterli beslenmenizi sağlayacak beslenme listeleri ve diyetler hazırlanır. Şeker hastalığında beslenme uygulaması için diyabet beslenme listesi hazırlanır.

Beslenme Eğitimi

Diyabette Beslenme Danışmanlığı kapsamında kişinin beslenme tarzının değişmesi ve hastalık beslenmesiyle ilgili bilinç kazanılması için eğitimler de verilir. Beslenme Eğitimi ile uzman diyetisyenler yeme alışkanlıklarınızı değiştirecek bilgilendirmeler yaparlar. Şeker hastalığınızın gidişatına göre hangi yiyecekleri tüketmeniz gerektiği üzerinde dururlar. Diyabet diyetisyenliği kişiye özel eğitimleri de kapsamaktadır.

Egzersiz

Diyabet hastalarının hareketsiz kalmaları sağlıklı bir durum olmadığı için düzenli egzersiz ve yürüyüş programları hazırlanır. Kilo verme ya da koruma süresince vücut ağırlığının artmaması ya da azalmaması için önlemler alınır. Şeker hastalığında beslenme diyetlerini egzersizler destekler.

Haftalık Kontroller

Diyabette Beslenme Danışmanlığı haftalık kontrollerle devam eder. Haftalık kontrollerde kilonuz ölçülür, diyetinizin hastalığınızı ne kadar etkilediği gözlenir, diyet ve besin listelerinin yeterli olup olmadığı kontrol edilir, yeni diyabette beslenme listesi hazırlanır, gelişiminiz kayıt altına alınır.

Diyetisyenler, diyabette beslenme danışmanlığında sağlığınıza dost ve hastalığınızın seyrini olumlu yönde değiştirecek beslenme programlarına imza atarak size destek olmaktadır. Şeker hastaları ne yemeli sorusuna açıklık getirmektedirler.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama
Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla

Diyabette beslenme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Diyabette beslenme danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Kişinin yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, hastalık durumuna ve kullandığı ilaçlara göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Diyabet beslenme danışmanlığı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Diyabette beslenme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Diyabette beslenme danışmanlığı, diyabet hastalığında nasıl beslenmesi gerektiğini öğrenmek, hastalığının seyrini olumlu yönde değiştirmek, diğer hastalıklara davetiye çıkarmamak, yaşam kalitesini arttırmak isteyenler için gereklidir. Diyabette beslenme danışmanlık hizmetinden yararlanmak için sağlıklı beslenmeyi öğrenmek istemeniz yeterlidir.

Diyabette beslenme danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Şeker hastalığında beslenme danışmanlığı diyetisyenleri, uzmanlıklarını diyabette beslenme danışmanlığı üzerine yapmış, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları ve beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Diyabette beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Şeker hastalığında beslenme danışmanlık süresi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Diyabette beslenme danışmanlığı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Diyabette beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak şeker hastalığı beslenme danışmanlığı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler