randevu al

Diyabette Beslenme Danışmanlığı

DİYET DANIŞMANLIĞI VÜCUT ANALİZİ SSS

Diyabette Beslenme Danışmanlığı

Diyabette Beslenme Danışmanlığı, şeker hastalığına sahip kişilere özel diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Diyabette Beslenme Danışmanlığı ile şeker hastalarının hastalıklarının zararları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak, besin listeleri ile kan şekerlerini dengelemek, diyabetin hayatı olumsuz etkilememesini sağlamak hedeflenir. Şeker Hastalığında Beslenme Danışmanlığı olarak da bilinen bu diyetisyen hizmetinde diyabet hastalarının yaşam kalitesini arttırmak için çalışılır.

Diyabet diyetisyenliği sayesinde şeker hastaları ne yemeli sorusuna yanıt bulunmaktadır. Diyabet beslenme listesi hazırlanarak şeker hastalığında beslenme stratejisi belirlenmektedir. Diyabette beslenme danışmanlığı uygulanırken kişinin doktoru ile birlikte hareket edilmesi önemlidir.

diyabette beslenme danışmanlığı

Diyabette Beslenme Danışmanlığı’na Neden İhtiyacınız Var?

Türkiye’de 3 milyona yakın diyabet hastası bulunmaktadır. Diyabet kronik bir hastalık olduğundan ötürü yaşam boyu devam etmektedir. Uygun tedavi yapılmadığında da diğer hastalıkları tetiklemektedir. Kalp hastalıkları, yüksek tansiyon ve kolesterol diyabetlerde görülen diğer rahatsızlıklardandır. Kişiyi diğer hastalıklardan korumak, direncini artırmak için diyabette beslenme ve egzersiz tedavisi de uygulanmalıdır. Diyabet hastalarının öğün saatleri, tüketilmeyecek yiyecekler ve glisemik indeks kişinin sağlığını uzun dönemde etkileyeceği için tıbbi beslenme tedavisi ile şeker hastalığının kontrol altına alınması, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırılması gerekir. Bu aşamada da diyet uzmanı ve beslenme danışmanları devreye girmektedir. Diyabet beslenme danışmanlığı ile kişiye özel beslenme ve egzersiz programları oluşturulur. Diyabette beslenme yöntemleri anlatılır, şeker hastaları ne yemeli sorusu cevaplanır.

Diyabette Beslenme Danışmanlığı Hizmetine;

  • Diyabet hastalığında nasıl besleneceğinizi öğrenmek için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • Hastalığınızın gidişatına göre beslenebilmek için,
  • Yeterli ve dengeli beslenmek için,
  • Şeker hastaları ne yemeli sorusunun yanıtı için,
  • Şeker hastalığına bağlı rahatsızlıkların önüne geçmek için,
  • Kilo problemlerinden korunmanız için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet uzmanı

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Diyabette Beslenme Danışmanlığında Neler Yapılır?

Diyabette Beslenme Danışmanlığı ile şeker hastalarının yetersiz, dengesiz ve sağlıksız beslenmesinin önüne geçerek şeker hastalığına uygun beslenme programı oluşturulur. Şeker hastalığında beslenme yöntemleri belirlenir ve diyetisyen tarafından özel diyabet beslenme listesi oluşturulur. Diyabet diyetisyenliği kapsamında yapılan uygulamalar:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Diyabet Beslenme Danışmanlığı başlangıcında ilk olarak sağlık geçmişiniz öğrenilir. Açlık ve tokluk kan şekeri, ilaç türü ve dozu, insülin tedavisinin seviyesi, beslenme alışkanlıkları günlük tükettiğiniz kalori miktarı ve yiyecekler öğrenilir. Yaşlı hastalar için Yaşlılıkta Beslenme Danışmanlığı ile benzer programlar uygulanabilir. Diyabette beslenme süreci hakkında bilgi verilir. Diyabet beslenme listesi için veriler toplanır.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Diyabette sağlıklı beslenmenin sağlanması için Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile vücut analizleriniz yapılır. Bünyenizdeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızınız ölçülür. Kan testleriniz diyetisyenler tarafından incelenir. Şeker Hastalığı Beslenme Danışmanlığı kapsamında elde edilen veriler değerlendirilir. Şeker hastaları ne yemeli sorusuna bir sonraki adımda cevap verilir.

Sağlıklı Beslenme Programı

Sağlıklı ve dengeli beslenebilmeniz için öğün saatleri, öğünlerde alacağınız enerji ve karbonhidrat miktarları, yiyebileceğiniz ve yemenizin yasak olacağı yiyecekler belirlenir. Gün içinde yeterli beslenmenizi sağlayacak beslenme listeleri ve diyetler hazırlanır. Şeker hastalığında beslenme uygulaması için diyabet beslenme listesi hazırlanır.

Beslenme Eğitimi

Diyabette Beslenme Danışmanlığı kapsamında kişinin beslenme tarzının değişmesi ve hastalık beslenmesiyle ilgili bilinç kazanılması için eğitimler de verilir. Beslenme Eğitimi ile uzman diyetisyenler yeme alışkanlıklarınızı değiştirecek bilgilendirmeler yaparlar. Şeker hastalığınızın gidişatına göre hangi yiyecekleri tüketmeniz gerektiği üzerinde dururlar. Diyabet diyetisyenliği kişiye özel eğitimleri de kapsamaktadır.

Egzersiz

Diyabet hastalarının hareketsiz kalmaları sağlıklı bir durum olmadığı için düzenli egzersiz ve yürüyüş programları hazırlanır. Kilo verme ya da koruma süresince vücut ağırlığının artmaması ya da azalmaması için önlemler alınır. Şeker hastalığında beslenme diyetlerini egzersizler destekler.

Haftalık Kontroller

Diyabette Beslenme Danışmanlığı haftalık kontrollerle devam eder. Haftalık kontrollerde kilonuz ölçülür, diyetinizin hastalığınızı ne kadar etkilediği gözlenir, diyet ve besin listelerinin yeterli olup olmadığı kontrol edilir, yeni diyabette beslenme listesi hazırlanır, gelişiminiz kayıt altına alınır.

Diyetisyenler, diyabette beslenme danışmanlığında sağlığınıza dost ve hastalığınızın seyrini olumlu yönde değiştirecek beslenme programlarına imza atarak size destek olmaktadır. Şeker hastaları ne yemeli sorusuna açıklık getirmektedirler.

Size özel beslenme programlarının hazırlanmasında kullanılan beden kitle endeksi, ideal kilo, BMH, günlük enerji ihtiyacı, yağ oranı, bel kalça oranı, nabız hesaplama yöntemleri.
Kalori Cetveli

Gün içinde tüketilen besinlerin içerdikleri kalori, karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının belirlenmesi.

Nabız Hesaplama

Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının oluşturulması.

Bel Kalça Oranı Hesaplama

Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını öğrenilmesi.

Yağ Oranı Hesaplama

Bel çevresi, boyun, kalça gibi vücut bölümlerinin ölçülmesi ile kişinin sahip olması gereken ideal yağ oranının belirlenmesi.

Kalori Hesaplama

Günlük alınması gereken enerjinin belirlenmesi, kişinin tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini belirleme.

BMH Hesaplama

Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için gerekli olan enerjinin belirlenmesi.

İdeal Kilo Hesaplama

Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ideal kiloya ulaşmasının sağlanması.

Beden Kitle İndeksi – BMI

Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının kontrol edilmesi ve tanı koyma.

Diyabette beslenme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Diyabette beslenme danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Kişinin yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, hastalık durumuna ve kullandığı ilaçlara göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Diyabet beslenme danışmanlığı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Diyabette beslenme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Diyabette beslenme danışmanlığı, diyabet hastalığında nasıl beslenmesi gerektiğini öğrenmek, hastalığının seyrini olumlu yönde değiştirmek, diğer hastalıklara davetiye çıkarmamak, yaşam kalitesini arttırmak isteyenler için gereklidir. Diyabette beslenme danışmanlık hizmetinden yararlanmak için sağlıklı beslenmeyi öğrenmek istemeniz yeterlidir.

Diyabette beslenme danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Şeker hastalığında beslenme danışmanlığı diyetisyenleri, uzmanlıklarını diyabette beslenme danışmanlığı üzerine yapmış, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları ve beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Diyabette beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Şeker hastalığında beslenme danışmanlık süresi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Diyabette beslenme danışmanlığı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Diyabette beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak şeker hastalığı beslenme danışmanlığı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.