Detox Programı

DİYET DANIŞMANLIĞI VÜCUT ANALİZİ YÖNTEMLER DİYET LİSTESİ DİYETİSYENE SOR SSS

Detox Programı Nedir?

Detox Programı, kişiye özel diyet ve beslenme programlarının yanında, soluduğumuz hava, içtiğimiz su, yediğimiz işlenmiş gıdalar, yaşadığımız stres ile vücudunuza hapsolan toksik birikimlerin atılmasını sağlayan programdır. Kişiyi hastalıklardan korumak, kilo vermesini hızlandırmak, vücudundaki zararlı maddeleri atmasını sağlamak, daha sağlıklı ve enerjik olmasını sağlamak Detox Programı ile hedeflenir. Detox diyeti ve beslenme programları uygulanarak sağlıklı zayıflamak ile besinlerden mümkün olduğu kadar fazla verim almak sağlanır. Detoks programı sayesinde daha zinde bir vücuda kavuşmak mümkün hale gelir.

Detox programı kişinin uzman bir diyetisyenle yapması gereken, diyetine ek olarak düzenlenen zayıflamaya katkısı olan bir uygulamadır. Detox diyeti hazırlanan danışanların aynı zamanda standart beslenme planlarına uymaları gerekir. Detox tek başına yapılan bir diyet değildir.

Detox Programı Diyet Uzmanı – Arındırma ve Yeniden Yapılandırma Uygulamaları

detox programı

Detox Programına Neden İhtiyacınız Var?

Detoks bir arınma, tazelenme ve temizlenme programıdır. Vücudunuzu toksinlerden en hızlı ve düzenli şekilde arındırabilmek için detoks programı uygulamak avantajlı olacaktır. Her insanın tükettiği yiyecek miktarı ve aldığı enerji ile yeme alışkanlıkları farklı olduğu için detoks programlarının uzman diyetisyenler ile birlikte kişiye özel olarak hazırlanması gerekir. Detox ile zayıflamak son yılların modası olsa da diyetisyen kontrolü olmadan yapılırsa kötü sonuçlar doğurabilmektedir.

Detoks diyeti, her açıdan kişinin hayatına katkısı olan bir uygulamadır. Detox ile zayıflamak dışında detox programı sağlığınızı da korumaktadır. Detoks diyeti yapacak olanlar beslenmenin yanında egzersizle de vücutlarını daha formlu bir hale sokabilirler.

Baş ağrısı, enerji düşüklüğü, yorgunluk, kilo alma, aşırı yemek yeme ve bağışıklık sistemi zayıflığı durumlarında detox uygulamak avantajlı olacaktır. Detoks diyeti ve diyet uzmanı önerileriyle sağlıklı bir hayatın kapıları aralanacaktır. Özellikle kadınlara özel beslenme danışmanlığı kapsamında sık sık kullanılmaktadır. Detox diyeti ve diğer zayıflatan diyetler bir arada kullanıldığında daha hızlı sonuç alınmaktadır.

Detox Programı Hizmetine:

  • Vücudunuzdaki mikroplardan kurtulmak için,
  • Daha enerjik olmak için,
  • Metabolizmanızı hızlandırmak için,
  • Kolay kilo vermek için,
  • Ödem atmak için,
  • Cildinizin daha canlı ve sağlıklı olması için,
  • Hem bedensel hem ruhsal rahatlığa kavuşmak için,
  • Erken yaşlanmanın önüne geçmek için,
  • Stresten kurtulmak için,
  • Hayata pozitif bakmak için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet uzmanı

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.


Detox Programında Neler Yapılır?

Detox Programı uygulamaları ile vücudunuzu koruyup olması gereken sağlığına kavuşturmak amaçlanır. Detox ile zayıflama, sıkılaşma ve beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi de hedeflenmektedir. Diyetisyen kontrolünde yapılması gereken detoks diyeti ve diğer uygulamalarda sırasıyla atılan adımlar:

Analiz

Detox Programı başlamadan önce kişinin vücudundaki tuz, şeker ve yağ oranları tespit edilir. Sağlık geçmişi incelenir, herhangi bir hastalığa sahip olup olmadığı öğrenilir. Diyetisyen tarafından gerekli olan tetkikler yapılır. Analizler detoks diyeti hazırlanmasına yardımcı olmaktadır.Arınma Diyeti

Detoks programı kapsamında kişinin analizi sonucu elde edilen verilerden hareketle arınma diyeti adı altında kişiye özel detox diyeti uygulanır. Vücudun toksinlerden arınması sağlanır. Detox programı sayesinde her kişi kendine özel diyete sahip olur.

Yeniden Yapılanma

Detoksun ikinci aşaması olan yeniden yapılandırma bölümünde vücudunuz kendini yenilemeye başlar. Daha sağlıklı bir beden ve ruh sistemine sahip olursunuz. Detox ile zayıflamak için yaptığımız çalışmaların da daha hızlı işlediğini görürsünüz. Detox programı ile vücudunuzun yeniden yapılandığını hissedersiniz.

Olanı Koruma

Detox programı sayesinde ortaya çıkan sağlıklı görünümü korumak için diyet ve beslenme listeleri ile egzersiz programları hazırlanır. Detoks diyeti ile elde edilen sonuçlar diyet uzmanı tarafından incelenerek kişinin ne kadar yarar gördüğü analiz edilir.

Detox Programı hizmetleri ile vücudunuzun yeniden yapılandırılmasını sağlayacak, uzman diyetisyenler eşliğinde size özel beslenme programları edinecek, daha sağlıklı olacaksınız. Detoks diyeti sizlere bambaşka bir hayat kazandıracak.


Size özel beslenme programlarının hazırlanmasında kullanılan beden kitle endeksi, ideal kilo, BMH, günlük enerji ihtiyacı, yağ oranı, bel kalça oranı, nabız hesaplama yöntemleri.
Kalori Cetveli

Gün içinde tüketilen besinlerin içerdikleri kalori, karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının belirlenmesi.

Nabız Hesaplama

Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının oluşturulması.

Bel Kalça Oranı Hesaplama

Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını öğrenilmesi.

Yağ Oranı Hesaplama

Bel çevresi, boyun, kalça gibi vücut bölümlerinin ölçülmesi ile kişinin sahip olması gereken ideal yağ oranının belirlenmesi.

Kalori Hesaplama

Günlük alınması gereken enerjinin belirlenmesi, kişinin tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini belirleme.

BMH Hesaplama

Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için gerekli olan enerjinin belirlenmesi.

İdeal Kilo Hesaplama

Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ideal kiloya ulaşmasının sağlanması.

Beden Kitle İndeksi – BMI

Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının kontrol edilmesi ve tanı koyma.

Hangi danışmanlık hizmetini alacağınızın belirlenmesinde ve size özel beslenme programlarının uygulanmasında kullanılan programlar.
Kilo Koruma Programı

Hedef kilosuna ulaşanların kilolarını korumaları için beslenme listelerinin ve egzersiz programının hazırlanması.

Haftalık Kontrol

Haftalık diyetisyen kontrolleri, metabolizma ölçümleri, beslenme programının yararlı olup olmadığının ölçümü.

Haftalık Ölçüm ve Vücut Analizleri

Vücut ağırlığı, bazal metabolik hız, vücut yağ ve kas dokusu, ödem miktarı ölçümleri ile beslenme ve diyet çalışmaları.

Yaşam Tarzı Değerlendirme

Yeme içme alışkanlıkları, sağlık ve vücut ağırlığı durumu, besin seçimi ve yaşam tarzı analizleriyle diyet programları.

Son zamanların en ünlü diyet listeleri, hızlı ve etkili kilo vermek isteyenlerin tercihi olan detoks, dukan, atkins, isveç, montignac ile taş devri, japon, volümetrik, göbek eriten diyetlerin tarifleri, uygulanışları ve yararları.

Diyet Uzmanı Türkiye genelinde 81 ilde uzman diyetisyenler ve yaşam koçları ile sağlıklı yaşam danışmanlığı yapmaktadır.
SİZE EN YAKIN DİYETİSYEN İLE İLETİŞİME GEÇİN
Size en yakın diyetisyen ile iletişime geçin.
DİYETİSYEN BUL

Detox programı fiyatları ne kadar?

Detox programı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Kişinin yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, hastalıklarına ve ihtiyaçlarına göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Detoks programı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Detox programı kimler için gereklidir?

Detox programı, kilolarından şikayetçi olan, daha sağlıklı beslenmek ve kilo vermek isteyen, yaşına ve cinsiyetine göre beslenme amacında olan herkes için gereklidir. Detoks diyeti danışmanlık hizmetinden yararlanmak için sadece kilolu olmak gerekmez, sağlıklı yaşamayı istemek yeterlidir.

Detox programı diyetisyenleri kimler?

Detoks programı ile zayıflama hizmeti veren diyetisyenler, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Detox programı ne kadar sürer?

Detox diyeti, diyet listelerine ek olarak ya da tek başına uygulanan bir program olduğu için süresi; kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, diyet ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Detox programı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Detox programı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak detox programı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

طراحی سایتهاست پربازدید