Depresyon ve Beslenme Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Depresyon ve Beslenme Danışmanlığı

Depresyon ve Beslenme Danışmanlığı,  kişinin depresyon halindeyken takındığı yanlış beslenme davranışlarını değiştirmek, depresyondan kurtulmasını sağlamak, kişiye özel diyet ve beslenme programlarını hazırlamak, uygulamak ve takibini yapmaktır. Depresyona sebep olan etmenleri ortadan kaldırarak sağlıklı besin tüketme alışkanlığı kazandırmak, kilo kontrolünü sağlamak, sağlık sorunlarının önüne geçmek ve yaşam kalitesini artırmak hedeflenir. Depresyon ve Beslenme Danışmanlığı, bu alanda uzman diyetisyenler tarafından yapılmalıdır.

depresyon ve beslenme danışmanlığı

Depresyonda beslenme şeklinin nasıl olması gerektiğini, depresyon diyeti ve egzersiz uygulamalarını öğreneceğiniz depresyon beslenmesi danışmanlığı hizmetiyle sağlıklı bir yaşama başlayabilirsiniz.

Depresyon ve Beslenme Danışmanlığına Neden İhtiyacınız Var?

Çağın en yaygın hastalıklarından biri olan depresyon, herkesin başına gelmektedir. Kendimize ne kadar iyi bakarsak bakalım depresyonla karşılaştığımızda sağlıksız beslenmemiz kaçınılmaz olmaktadır. Aynı zamanda sağlıksız beslenmenin de depresyona sebep olduğu görülmektedir. Öğün sayısının azlığı, kandaki glikoz seviyesinin düşüklüğü, hormon dengesi, tüketilen besinin kalitesizliği, sebze ve meyve tüketmeme alışkanlığı, uzun süreli açlıklar ve su tüketmeme de depresyona neden olan en büyük sorunlardandır. Bu sorunları aşmak, yeterli ve dengeli beslenebilmek için depresyonda beslenme uzmanı olan diyetisyen müdahalesi gereklidir. Depresyon diyeti hazırlayarak depresyonda ne yenir sorunuza yanıt verecek diyetisyenler sayesinde kurumsal ya da sosyal hayatın baskısı üzerinizden kalkacaktır.

Depresyon ve beslenme hassas bir konu olduğundan diyet uzmanının psikolojik analizler yapabilecek, hastasının beklentilerini anlayabilecek düzeyde olması gerekir. Depresyonda beslenme listeleri belirlenirken her hastaya özel yöntemler kullanılmalıdır. Depresyon beslenmesi sırasında her kişinin durumu özel olarak değerlendirilmelidir.

Depresyon ve Beslenme Danışmanlığı Hizmetine;

  • Depresyon kaynaklarınızı öğrenmek için,
  • Depresyonla başa çıkabilmek için,
  • Depresyon kaynaklı kilo alımını durdurmak için,
  • Sağlıklı beslenmek ve kilo kontrolü için,
  • Sağlık risklerinizin en aza indirilmesi için,
  • Yaşam kalitenizi artırmak için,
  • Depresyon beslenmesi ile ideal kiloya ulaşmak için,
  • Yeterli ve dengeli beslenmek için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet-uzmani

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Depresyon ve Beslenme Danışmanlığında Neler Yapılır?

Depresyon ve Beslenme Danışmanlığı, depresyondan kurtulmanızı ve sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı edinmenizi sağlar. Depresyon diyeti ve egzersizleri ile size özel uygulamalar geliştirilir. Depresyonda ne yenir sorunuza yanıt verilir. Depresyonda beslenme danışmanlığı dahilinde ayrıca yapılanlar:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Depresyon ve Beslenme Danışmanlığı başlangıcında ilk olarak sağlık geçmişiniz öğrenilir. Var ise daha önce geçirdiğiniz ameliyatlar ve hastalıklar incelenerek uygun beslenme yöntemleri için hazırlık yapılır. Beslenme alışkanlıklarınız, yediğiniz ve yemediğiniz yiyecekler öğrenilerek depresyon diyeti listeniz oluşturulmaya başlanır. Depresyonda beslenme stratejileri oluşturulur.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Depresyona bağlı kilo alma ya da kilo verme durumlarının tespitinde Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama kullanılarak vücut analizleriniz yapılır. Bünyenizdeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızınız ölçülür. Kan testleriniz diyetisyenler tarafından incelenir. Depresyonda beslenme standartlarınızın belirlenmesi için analizler değerlendirilir.

Özel Beslenme Programının Hazırlanması

Depresyon ve Beslenme Danışmanlığı kapsamında kişisel verilerinize göre özel beslenme programı ve depresyon diyeti listeleri hazırlanır. Depresyonu aşmanız için psikolojik danışmanlarla birlikte hareket edilir. İştah kontrolü, kilo kaybı ve alımı, yeme alışkanlığının değişmesi üzerine çalışılır.

Beslenme Eğitimi

Depresyon kaynaklı beslenme değişimlerinin aşılması için özel beslenme eğitimi de verilmektedir. Uzman diyetisyenler depresyon nedeniyle oluşan sağlıksız beslenmenin zararlarını anlatarak diyet ve egzersiz yoluyla daha mutlu bir hayata nasıl kavuşacağınız konusunda bilgi verirler. Yiyeceklerin kalorileri, günlük tüketmeniz gereken kalorilerin hangi besinlerde olduğu, depresyonda beslenme programı ile neleri yememeniz gerektiği üzerinde dururlar. Depresyon beslenmesi sırasında dikkat etmeniz gerekenler anlatılır.

Haftalık Kontroller

Depresyon ve Beslenme Danışmanlığı haftalık kontrollerle gelişiminizin ve değişiminizin kayıt altına alınması ile devam eder. Kilonuz ölçülerek gelişiminiz kayıt altına alınır. Yaptığınız depresyon diyeti ve egzersizlerinin yararlı olup olmadığı gözlenir.

Diyetisyenler, Depresyon ve Beslenme Danışmanlığı hizmetleri ile depresyondan kurtulmanızı sağlayacak, yaşam kalitenizi artıracak ve ideal kiloya ulaşmanızı sağlayacak keyifli bir beslenme yolculuğunda sizlere destek olmaktadır. Böylece depresyonda beslenme kabus olmaktan çıkmaktadır…

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama
Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla

Depresyon ve beslenme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Depresyon ve beslenme danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Kişinin yaşına, cinsiyetine, depresyon durumuna, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Depresyonda beslenme danışmanlığı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Depresyon ve beslenme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Depresyon ve beslenme danışmanlığı, depresyon nedeniyle iştahsız olanlar ya da aşırı yemek yiyenler, kilo kontrolünü sağlayamayanlar, sağlıksız şekilde beslenenler için gereklidir. Depresyon ve beslenme danışmanlık hizmetinden yararlanmak için depresyondan kurtulmayı ve sağlıklı beslenmeyi istemeniz yeterlidir.

Depresyon ve beslenme danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Depresyonda beslenme danışmanı, uzmanlıklarını depresyon ve beslenme danışmanlığı üzerine yapmış olan Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Depresyon ve beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Depresyonda beslenme danışmanlığı süresi, kişinin depresyon derecesine, kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, hazırlanacak diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Depresyon ve beslenme danışmanlığı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Depresyon ve beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak depresyon ve beslenme danışmanlığı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler