Çocukluk Çağı Obezite Çözümleri Programı Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Çocukluk Çağı Obezite Çözümleri Programı

Çocukluk Çağı Obezite Çözümleri Programı, çocuğunuzun sahip olması gerekenden fazla olan kilosunu ideal kiloya indirmek, yaşına ve fiziksel durumuna göre uygun beslenme programını uygulamak ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırmak için yapılan uygulamalardır. Çocukluk çağı obezite çözümleri programı ile çocuklarınızın yeterli ve dengeli beslenmesinin yanında beslenme problemlerini çözerek olası diyabet ve tansiyon gibi hastalıkların önüne geçmek hedeflenir. Diyetisyen tarafından obezite testi yapılarak sorunun tespiti ve ardından obezite tedavisi uygulanır. Obezite danışmanlığı kapsamında çocuklarda obezite riskinin azaltılması da hedeflenir.

çocuk beslenmesi danışmanlığı

Çocukluk Çağı Obezite Çözümleri Programına Neden İhtiyacınız Var?

Çocukluk dönemi şişmanlık sorunları, çocuklarda obezite rahatsızlığı ile birlikte ülkemizde de sıklıkla görülmeye başlamıştır. Yağ ve şeker içeriği fazla olan hazır besinlerin artışı ve hareketsizlik nedeniyle çocuklar hızlı şekilde kilo almaktadır. Obezite sorunu olan çocuklar için sağlıklı büyüme ve gelişmeyi sağlayacak, ideal kiloya ulaştıracak beslenme programlarının hazırlanması gerekli hale gelmiştir. Obezite olan çocukların yaşına, boyuna ve kişisel özelliklerine uygun bir beslenme programı uygulanmalıdır. Ayrıca çocuğa ve ailesine doğru beslenme alışkanlığı kazandırmak için çocuklarda obezite eğitimler verilmelidir. Obezite diyetisyenliği de bu noktada devreye girmektedir. Obezite diyeti ve obezite tedavisi uygulamaları ile çocukların sağlıklarına yeniden kavuşmaları hedeflenmektedir.

Çocukluk Çağı Obezite Çözümleri Programı Hizmetine;

  • Çocuğunuzun obeziteden kurtulması için,
  • Çocuğunuzun sağlıklı beslenebilmesi için,
  • Çocuğunuzun ideal kiloya ulaşması için,
  • Çocuğunuzun hastalıklara yakalanmaması için,
  • Çocuğunuza sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak için,
  • Fiziki ve psikolojik sorunların önüne geçmek için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


çocuk obezite

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Çocukluk Çağı Obezite Çözümleri Programında Neler Yapılır?

Çocukluk çağı obezite çözümleri programı ile çocuğunuzun aşırı kilo problemi ortadan kaldırılarak ideal kiloya ulaşması sağlanır. Obezite tedavisi, obezite diyetisyenliği konusunda uzman beslenme danışmanları tarafından uygulanır. Obezite danışmanlığı yapan uzmanlar, obezite testi sonrasında çocuklarda obezite durumunu engelleyecek özel yöntemler uygulamaktadırlar. Obezite diyetisyenliği kapsamında yapılacaklar:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Çocukluk Çağı Obezite Çözümleri Programı kapsamında ilk olarak çocuğunuzun neden kilo aldığının tespit edilmesi için sağlık geçmişi, kilo vermeyi önleyecek bir hastalığa sahip olup olmadığı, beslenme alışkanlıkları, günlük aldığı ve tükettiği kalori miktarları, sosyal yaşantısı, fiziksel aktivite alışkanlıkları öğrenilir.  Sağlık geçmişi ve beslenme alışkanlıkları ile tüm bu veriler bir araya getirilerek beslenme programı için analiz edilir. Obezite teşhisi konmamışsa Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı uygulamaları kullanılır. Çocuklarda obezite durumunu tetikleyen nedenler araştırılır.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Çocukluk çağı obezite sorunlarını çözmek için uygulanan obezite tedavisi için Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile çocuğunuzun ayrıntılı vücut analizleri yapılır. Bünyesindeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızı ölçülür. Elde edilen verilere göre sağlıklı beslenme ve egzersiz programının çerçevesi çizilir. Aynı zamanda çocuğunuzun yaş ve cinsiyetine özgü büyüme eğrilerine göre değerlendirmeler yapılır. Obezite diyetisyenliği kapsamı belirlenir.

Özel Beslenme Programının Hazırlanması

Çocukluk Çağı Obezite Çözümleri Programı’nda çocuğunuzun yaşına, boyuna ve kilosuna göre gelişme ve büyüme süreçlerinin desteklenmesi için özel beslenme programları hazırlanır. Çocuğun ideal kiloya ulaşması ve bu kiloyu koruması için obezite diyet listeleri oluşturulur.

Egzersiz ve Eğitimler

Sağlıklı beslenme ve çocuklarda obezite için uzman diyetisyenler tarafından çocuğunuza ve size beslenme eğitimleri verilir. Bu eğitimde çocuğunuzun ve sizin nasıl beslenmeniz gerektiği, çocuğunuzun kilo almaması için dikkat etmeniz gerekenler üzerinde durulur. Çocuğunuzun neleri yemesi ve yememesi gerektiğini bilmeniz çocuğunuzun kilo verme ve beslenme sürecini kolaylaştırmak için önemlidir. Obezite diyeti, alanında uzman diyetisyen tarafından hazırlanmazsa çocuklarınız için zararlı olacaktır.

Haftalık Kontroller

Çocukluk Çağı Obezite Çözümleri Programı diyet uzmanı tarafından yapılan haftalık kontrollerle devam eder. Haftalık kontrollerde çocuğunuzun kilosu, besinlerin ve obezite diyeti uygulamalarının yeterli olup olmadığı, metabolizma hızı ve egzersiz alışkanlıkları incelenir. Çocuğun kilo verme hızı kayıt altına alınır ve obezite tedavisi süresince takip edilir. Çocuklarda obezite tehlikesinin tekrar etmemesi üzerinde durulur.

Diyetisyenler ve obezite diyetisyenliği Çocukluk Çağı Obezite Çözümleri Programı hizmetleri ile çocuğunuzun aşırı kilolarından kurtularak ideal kilosuna ulaşmasını ve sağlıklı beslenmesini sağlayarak keyifli bir beslenme yolculuğunda sizlere destek olmaktadır. Obezite danışmanlığı yaparak çocuklarda obezite hakkında bilinçlendirmekte ve obezite tedavisi uygulamaktadırlar.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama
Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla

Çocukluk çağı obezite danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Çocukluk çağı obezite danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Çocuğun yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, hastalıklarına ve ihtiyaçlarına göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Çocukluk çağı obezite çözümleri programı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Çocukluk çağı obezite danışmanlığı kimler için gereklidir?

Çocukluk çağı obezite çözümleri, kilolarından şikayetçi olan, daha sağlıklı beslenmek isteyen, kilo vermek ve fit olmak isteyen, yaşına ve cinsiyetine göre beslenme amacında olan çocuklarımız için gereklidir. Obezite testi sonucu obezite tedavisi yapılmasına ihtiyaç duyulan çocuklarımıza özel olarak hazırlanan diyet ve egzersiz programlarını kapsamaktadır.

Çocukluk çağı obezite danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Çocuklarda obezite tedavisi için obezite diyetisyenliği farklı bir uzmanlık dalıdır. Obezite tedavisi uygulama yetkisi olan, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanları tarafından gerçekleştirilir. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Çocukluk çağı obezite çözümleri programı ne kadar sürer?

Çocuklarımızın daha sağlıklı beslenmesini sağlayan çocukluk çağı obezite çözümleri süresi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Obezite testi sonrasında obezite diyeti ve egzersizleri hazırlanır. Obezite diyetisyenliği süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Çocukluk çağı obezite danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak çocukluklarda obezite tedavisi hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek içini diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler