Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı

DİYET DANIŞMANLIĞI VÜCUT ANALİZİ YÖNTEMLER DİYET LİSTESİ NERELERDEYİZ? SSS

Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı Nedir?

Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı, çocuğun yaşına ve gelişimine uygun diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Sadece zayıflama danışmanlığı değil, kilo alma, doğru beslenme ve egzersiz programlarını da kapsar. Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı ile çocukların yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenmesi, gelişimlerine destek olunması, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırılması, beslenme problemlerinin çözülmesi, ideal kilolarına ulaşılması hedeflenir. Çocuk diyetisyeni ve beslenme danışmanları tarafından özel olarak hazırlanır ve uygulanır. Çocuk diyetisyenliği yapılırken her çocuk için farklı uygulamalar yapılabilir.

Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı Diyet Uzmanı – Sağlıklı Beslenme ve Diyet

çocuk beslenmesi danışmanlığı

Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı Neden İhtiyacınız Var?

Herkesin metabolizması, günlük enerji-besin ihtiyacı ve yaşam şekli kendine özgüdür. Çocukların da gelişim dönemi besin ihtiyaçları birbirine göre farklılık gösterir. Çocuğun sağlıklı olarak büyümesi ve gelişmesi için ideal vücut ağırlığına ulaşması gerekir. Büyüme ve gelişmeyi olumsuz etkileyecek diyetler uygulanmamalıdır. Dolayısıyla çocuğun besinsel ihtiyaçları saptanmalı ve bu ihtiyaçlara göre beslenme programı ve çocuklar için diyet listeleri düzenlenmelidir. Bu beslenme programı uzman bir çocuk diyetisyeni ya da diyet uzmanı tarafından çocukla birlikte oluşturulmalıdır. Çocuklarda diyet uygulamaları hassas olduğu için bu hizmet çocuk beslenmesi konusunda uzman diyetisyenler tarafından verilmelidir.

Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı Hizmetine;

  • Çocuğunuzun sağlıklı beslenebilmesi için,
  • Çocuğunuzun ideal kiloya ulaşması için,
  • Çocuğunuzun gelişim ihtiyaçlarının belirlenmesi için,
  • Çocuğunuzun gelişiminin yaşıtlarından geri kalmaması için,
  • Çocuğunuza sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak için,
  • Çocuğunuzun yeterli ve dengeli beslenmesi için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


çocuk beslenmesi danışmanlık

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı Neler Yapılır?

Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı ile çocuklarınızın yeterli ve dengeli beslenerek gelişimleri için ihtiyaçları olan besinleri almaları sağlanır. Çocuk diyetisyenliği kapsamında çocuklarda diyet uygulamaları yapılır. Bunun dışında beslenme danışmanı ve çocuk diyetisyeni tarafından verilen hizmetler:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı ile öncelikli olarak çocuğunuzun yaşına uygun kiloda olup olmadığı, neden kilo aldığı ya da alamadığı tespit edilir. Sağlık geçmişi ve beslenme alışkanlıkları, günlük aldığı ve tükettiği kalori miktarları, sosyal yaşantısı, fiziksel aktivite alışkanlıkları öğrenilir. Tüm bu veriler bir araya getirilerek sağlıklı beslenme programı ve çocuklarda diyet için analiz edilir. Çocuk diyetisyenliği hizmeti verilmeye başlanır. Eğer obezite görülürse Çocukluk Çağı Obezite Çözümleri uygulamaları devreye girer.Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı dahilinde Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile çocuğunuzun ayrıntılı vücut analizleri yapılır. Bünyesindeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızı ölçülür. Elde edilen verilere göre çocuklar için diyet listeleri ve egzersiz programının çerçevesi çizilir.

Özel Beslenme Programının Hazırlanması

Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı’nda çocuk diyetisyeni ve beslenme danışmanı çocuğunuzun yaşına, boyuna ve kilosuna göre gelişme ve büyüme süreçlerinin desteklenmesi için özel beslenme programları hazırlar. Çocuğun ideal kiloya ulaşması ve bu kiloyu koruması amacıyla çocuklar için diyet listeleri oluşturulur.

Beslenme Eğitimi

Çocuğunuzun doğru şekilde beslenebilmesi için uzman diyetisyenler, size ve çocuklarınıza beslenme eğitimi vermektedir. Bu eğitimde amaç; davranış değişikliği sağlanarak doğru beslenme yöntemlerini uygulamanızdır. Çocuğunuzun neleri yemesi ve yememesi gerektiğini bilmeniz çocuğunuzun kilo verme ve beslenme sürecinde zorunluluk olmaktadır. Özellikle anneler, çocuk beslenmesi ve çocuklarda diyet konusunda bilinçlendirilmektedirler.

Haftalık Kontroller

Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı, çocuk diyetisyeni tarafından yapılan haftalık kontrollerle devam eder. Çocuk diyetisyenliği dahilinde haftalık kontrollerde çocuğunuzun kilosu, besinlerin ve besin programının yeterli olup olmadığı, metabolizma hızı ve egzersiz alışkanlıkları incelenir. Çocuğun gelişimi kayıt altına alınır ve danışmanlık süresince takip edilir.

Diyetisyenler, Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı hizmetleri ile çocuğunuzun sevdiği yiyeceklerin hayatından çıkarmadan, zararlı olanlardan uzak durmasını sağlayarak keyifli bir beslenme yolculuğunda destek olmaktadır. Çocuk diyetisyenliği sayesinde çocuklarınız hayata daha mutlu bakarlar.


Size özel beslenme programlarının hazırlanmasında kullanılan beden kitle endeksi, ideal kilo, BMH, günlük enerji ihtiyacı, yağ oranı, bel kalça oranı, nabız hesaplama yöntemleri.
Kalori Cetveli

Gün içinde tüketilen besinlerin içerdikleri kalori, karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının belirlenmesi.

Nabız Hesaplama

Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının oluşturulması.

Bel Kalça Oranı Hesaplama

Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını öğrenilmesi.

Yağ Oranı Hesaplama

Bel çevresi, boyun, kalça gibi vücut bölümlerinin ölçülmesi ile kişinin sahip olması gereken ideal yağ oranının belirlenmesi.

Kalori Hesaplama

Günlük alınması gereken enerjinin belirlenmesi, kişinin tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini belirleme.

BMH Hesaplama

Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için gerekli olan enerjinin belirlenmesi.

İdeal Kilo Hesaplama

Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ideal kiloya ulaşmasının sağlanması.

Beden Kitle İndeksi – BMI

Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının kontrol edilmesi ve tanı koyma.

Hangi danışmanlık hizmetini alacağınızın belirlenmesinde ve size özel beslenme programlarının uygulanmasında kullanılan programlar.
Kilo Koruma Programı

Hedef kilosuna ulaşanların kilolarını korumaları için beslenme listelerinin ve egzersiz programının hazırlanması.

Haftalık Kontrol

Haftalık diyetisyen kontrolleri, metabolizma ölçümleri, beslenme programının yararlı olup olmadığının ölçümü.

Haftalık Ölçüm ve Vücut Analizleri

Vücut ağırlığı, bazal metabolik hız, vücut yağ ve kas dokusu, ödem miktarı ölçümleri ile beslenme ve diyet çalışmaları.

Yaşam Tarzı Değerlendirme

Yeme içme alışkanlıkları, sağlık ve vücut ağırlığı durumu, besin seçimi ve yaşam tarzı analizleriyle diyet programları.

Son zamanların en ünlü diyet listeleri, hızlı ve etkili kilo vermek isteyenlerin tercihi olan detoks, dukan, atkins, isveç, montignac ile taş devri, japon, volümetrik, göbek eriten diyetlerin tarifleri, uygulanışları ve yararları.

Diyet Uzmanı Türkiye genelinde 81 ilde uzman diyetisyenler ve yaşam koçları ile sağlıklı yaşam danışmanlığı yapmaktadır.
Adana

Çocuk beslenmesi danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Çocuk beslenmesi danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Çocuğun yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, hastalıklarına ve ihtiyaçlarına göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Çocuk diyetisyeni ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Çocuk beslenmesi danışmanlığı kimler için gereklidir?

Çocuk beslenmesi danışmanlığı, kilolarından şikayetçi olan, daha sağlıklı beslenmek isteyen, kilo vermek ve fit olmak isteyen, yaşına ve cinsiyetine göre beslenme amacında olan çocuklarımız için gereklidir. Çocuk diyetisyenliği hizmetinden yararlanmak için sadece kilolu olmak gerekmez, çocuklarınızın sağlıklı beslenmesini istemek yeterlidir.

Çocuk beslenmesi danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Çocuklarda diyet ve egzersiz programlarını uygulayan çocuk diyetisyeni, uzmanlıklarını bu alanda tamamlamış olan ya da beslenme danışmanlığı yapma yetkisi olan, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Çocuk beslenmesi danışmanlığı ne kadar sürer?

Çocuk beslenmesi hakkında bilgi almak ve çocuklar için diyet hizmetleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için hazırlanan çocuk beslenmesi danışmanlığı süresi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Çocuk beslenmesi danışmanlığı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Çocuk beslenmesi danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak çocuk diyetisyenliği hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın çocuk diyetisyeni kimdir, öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.