Çocuk Beslenmesi Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı

Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı, çocuğun yaşına ve gelişimine uygun diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Sadece zayıflama danışmanlığı değil, kilo alma, doğru beslenme ve egzersiz programlarını da kapsar. Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı ile çocukların yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenmesi, gelişimlerine destek olunması, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırılması, beslenme problemlerinin çözülmesi, ideal kilolarına ulaşılması hedeflenir. Çocuk diyetisyeni ve beslenme danışmanları tarafından özel olarak hazırlanır ve uygulanır. Çocuk diyetisyenliği yapılırken her çocuk için farklı uygulamalar yapılabilir.

çocuk beslenmesi danışmanlığı

Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı Neden İhtiyacınız Var?

Herkesin metabolizması, günlük enerji-besin ihtiyacı ve yaşam şekli kendine özgüdür. Çocukların da gelişim dönemi besin ihtiyaçları birbirine göre farklılık gösterir. Çocuğun sağlıklı olarak büyümesi ve gelişmesi için ideal vücut ağırlığına ulaşması gerekir. Büyüme ve gelişmeyi olumsuz etkileyecek diyetler uygulanmamalıdır. Dolayısıyla çocuğun besinsel ihtiyaçları saptanmalı ve bu ihtiyaçlara göre beslenme programı ve çocuklar için diyet listeleri düzenlenmelidir. Bu beslenme programı uzman bir çocuk diyetisyeni ya da diyet uzmanı tarafından çocukla birlikte oluşturulmalıdır. Çocuklarda diyet uygulamaları hassas olduğu için bu hizmet çocuk beslenmesi konusunda uzman diyetisyenler tarafından verilmelidir.

Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı Hizmetine;

  • Çocuğunuzun sağlıklı beslenebilmesi için,
  • Çocuğunuzun ideal kiloya ulaşması için,
  • Çocuğunuzun gelişim ihtiyaçlarının belirlenmesi için,
  • Çocuğunuzun gelişiminin yaşıtlarından geri kalmaması için,
  • Çocuğunuza sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak için,
  • Çocuğunuzun yeterli ve dengeli beslenmesi için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


çocuk beslenmesi danışmanlık

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı Neler Yapılır?

Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı ile çocuklarınızın yeterli ve dengeli beslenerek gelişimleri için ihtiyaçları olan besinleri almaları sağlanır. Çocuk diyetisyenliği kapsamında çocuklarda diyet uygulamaları yapılır. Bunun dışında beslenme danışmanı ve çocuk diyetisyeni tarafından verilen hizmetler:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı ile öncelikli olarak çocuğunuzun yaşına uygun kiloda olup olmadığı, neden kilo aldığı ya da alamadığı tespit edilir. Sağlık geçmişi ve beslenme alışkanlıkları, günlük aldığı ve tükettiği kalori miktarları, sosyal yaşantısı, fiziksel aktivite alışkanlıkları öğrenilir. Tüm bu veriler bir araya getirilerek sağlıklı beslenme programı ve çocuklarda diyet için analiz edilir. Çocuk diyetisyenliği hizmeti verilmeye başlanır. Eğer obezite görülürse Çocukluk Çağı Obezite Çözümleri uygulamaları devreye girer.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı dahilinde Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile çocuğunuzun ayrıntılı vücut analizleri yapılır. Bünyesindeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızı ölçülür. Elde edilen verilere göre çocuklar için diyet listeleri ve egzersiz programının çerçevesi çizilir.

Özel Beslenme Programının Hazırlanması

Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı’nda çocuk diyetisyeni ve beslenme danışmanı çocuğunuzun yaşına, boyuna ve kilosuna göre gelişme ve büyüme süreçlerinin desteklenmesi için özel beslenme programları hazırlar. Çocuğun ideal kiloya ulaşması ve bu kiloyu koruması amacıyla çocuklar için diyet listeleri oluşturulur.

Beslenme Eğitimi

Çocuğunuzun doğru şekilde beslenebilmesi için uzman diyetisyenler, size ve çocuklarınıza beslenme eğitimi vermektedir. Bu eğitimde amaç; davranış değişikliği sağlanarak doğru beslenme yöntemlerini uygulamanızdır. Çocuğunuzun neleri yemesi ve yememesi gerektiğini bilmeniz çocuğunuzun kilo verme ve beslenme sürecinde zorunluluk olmaktadır. Özellikle anneler, çocuk beslenmesi ve çocuklarda diyet konusunda bilinçlendirilmektedirler.

Haftalık Kontroller

Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı, çocuk diyetisyeni tarafından yapılan haftalık kontrollerle devam eder. Çocuk diyetisyenliği dahilinde haftalık kontrollerde çocuğunuzun kilosu, besinlerin ve besin programının yeterli olup olmadığı, metabolizma hızı ve egzersiz alışkanlıkları incelenir. Çocuğun gelişimi kayıt altına alınır ve danışmanlık süresince takip edilir.

Diyetisyenler, Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı hizmetleri ile çocuğunuzun sevdiği yiyeceklerin hayatından çıkarmadan, zararlı olanlardan uzak durmasını sağlayarak keyifli bir beslenme yolculuğunda destek olmaktadır. Çocuk diyetisyenliği sayesinde çocuklarınız hayata daha mutlu bakarlar.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama
Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla

Çocuk beslenmesi danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Çocuk beslenmesi danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Çocuğun yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, hastalıklarına ve ihtiyaçlarına göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Çocuk diyetisyeni ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Çocuk beslenmesi danışmanlığı kimler için gereklidir?

Çocuk beslenmesi danışmanlığı, kilolarından şikayetçi olan, daha sağlıklı beslenmek isteyen, kilo vermek ve fit olmak isteyen, yaşına ve cinsiyetine göre beslenme amacında olan çocuklarımız için gereklidir. Çocuk diyetisyenliği hizmetinden yararlanmak için sadece kilolu olmak gerekmez, çocuklarınızın sağlıklı beslenmesini istemek yeterlidir.

Çocuk beslenmesi danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Çocuklarda diyet ve egzersiz programlarını uygulayan çocuk diyetisyeni, uzmanlıklarını bu alanda tamamlamış olan ya da beslenme danışmanlığı yapma yetkisi olan, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Çocuk beslenmesi danışmanlığı ne kadar sürer?

Çocuk beslenmesi hakkında bilgi almak ve çocuklar için diyet hizmetleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için hazırlanan çocuk beslenmesi danışmanlığı süresi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Çocuk beslenmesi danışmanlığı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Çocuk beslenmesi danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak çocuk diyetisyenliği hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın çocuk diyetisyeni kimdir, öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler