chia tohumu

Son Yılların Modası Chia Tohumu İle Zayıflamak!

Chia tohumu son zamanlarda zayıflamak için kullanılan yağ yakıcı bitkisel çözümlerden biridir.  Chia tohumu oldukça faydalı ve besleyici bir gıdadır. Chia tohumu faydaları:

 • Devamlı olarak tok tutarak yemek yemeyi engellerböylelikle de zayıflamaya yardımcı olur. Bu sayede vücuda girilen besinlerin azalmasına sebep olarak yağ oranında da küçülmeye gidilmektedir.
 • Chia tohumu, zayıflamanın yanında sistemsel dengeyi de koruyarak vücuda fayda sağlamaktadır.
 • Vücut içerisinde Chia tohumu nasıl kullanılır sorusunu ise online diyet danışmanlığı şu şekilde cevaplamaktadır.
 • Gün içerisinde yemiş olduğumuz yemeklerin için özellikle de salata ve sebze yemeklerine ekleyerek, su ve süt ile karıştırıp puding yapılabilir. Yumurta akıyla birlikte bazı ev yemeklerine de koyulabilir, şeklinde kullanılmaktadır.
 • Chia tohumu yüksek tansiyonu düşürmek için kalp ve damar sağlığı açısından çok büyük yararı bulunmaktadır.
 • Romatizmalı hastalar için iltihap sökücü özelliği sayesinde fayda sağlamaktadır.
 • Chia tohumu sindirime yardımcı olmaktadır.

Chia Tohumu Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Chia tohumu nedir sorusuna bitkisel yollardan zayıflamak için sizlere katkı sağlayan zayıflama tohumudur diyerek cevap verilebilir. Yemekler arasında kullanıldığı zaman vücut içerisinde ki tokluğu arttırarak vücudun tok olmasını sağlamaktadır. Bu sayede vücut içerisine daha fazla besin girilmesi engellenmektedir. Chia tohumu faydaları arasında vücutta kalmış yağları da hızlıca yakarak metabolizmayı hızlandırarak vücut üzerinde kilo kaybının oluşmasını sağlar.  Chia tohumu günümüzde kullanıldığı pek çok yerler vardır:

 • Chia tohumu muzlu veya kakaolu pudingler de kullanılabilir,
 • akşamları içtiğimiz bitkisel çayların içine atılabilir,
 • yeşil çaylarda kullanılabilir.
 • Sabahları yemiş olduğumuz omlete koyarak chia tohumlu omlet yapılıp vücudunuzun metabolizmasını hızlandırabilirsiniz.
 • Görmüş olduğunuz gibi vücut üzerinde chia tohumu nasıl kullanılır sorusuna cevap olarak birçok yerde kullanılmaktadır. Bu şekilde kullanarak vücut üzerinde chia tohumunun faydaları zayıflayarak görülmektedir.

online diyet danışmanlığı

Beslenmede Chia Tohumu Tüketirken Dikkat Edilecekler

Zayıflamak için gitmiş olduğumuz diyetisyen vücudun zayıflama oranına katkı da bulunması için bazı bitkisel besinleri sizlere önerebilir. Bunlardan bir tanesi de Chia tohumudur bu sayede vücut hızlı bir şekilde metabolizmayı hızlandırarak vücut üzerindeki yağları yakmaktadır.

Chia tohumu nasıl kullanılır sorusunu cevaben detaylı bir şekilde anlatmıştık sizlerde de hem okuyabilir hem de almış olduğunuz yerden bilgi alabilirsiniz. Sizler de iyi biliyorsunuz ki her güzel şeyi kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı bilgiler bulunmaktadır.

Chia Tohumu Zararları ve Yan Etkileri

Chia tohumu vücut üzerinde yan etkiler bırakabilmektedir. Bu yüzden yapılan zayıflama tedavilerinde doktor kontrolünde yapılması ve önlemlerin doğru alınması gerekir. Özellikle de farklı hastalığı yüzünden ilaç kullanan kişiler chia tohumunu kullanıldığında kullanmış olduğu diğer ilaç ile karışarak etkileşime girerek sıkıntı bir duruma sebebiyet verebilir. Bu yüzden chia tohumu zararları engelenmek isteniyorsa bir uzmana danışmak gerekmektedir.

Chia tohumu yan etkileri insan vücudun da bazı sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.

 • Vücut üzerinde gaz problemi yapabilmektedir.
 • Bağımlılık yapabilir.
 • Bu yüzden alınan yerlerden fazla tüketilmeme uyarısı yapılmaktadır.
 • Yüksek miktarda alfa-linolenik asitleri içerdiği için prostat kanserine sebep olabilir.
 • Farklı ilaçlar kullanıldığı zaman üstüne chia tohumunu da aldığınız da iki ilaç karışarak sizleri kötü duruma sokabilir. Bu yüzden kullanırken doktorunuzdan onay almanız gerekmektedir.

Chia Tohumunu Nereden Satın Alabilirim?

Chia tohumu nasıl tüketilir sorusunu sorduğunuzda isterseniz herhangi bir şey içine karıştırarak ya da üzerine koymuş olduğunuz sosların içine koyarak tüketebilirsiniz.  Bu sayede vücudu tok tutarak eczanelerde satılan tok tutan besinler arasına girmiştir. Chia tohumu nereden alınır? İster büyük eczanelerden, Migros marketlerden ve doğal bitkisel ürünler satan marketlerden satın alarak kullanabilirsiniz.

Yazdır

Yazdır

Bu yazıyı okuyanlar bunlarıda okudu: