bölgesel zayıflama

Bölgesel Zayıflama Nedir? Bölgesel Zayıflama İçin En Etkili 5 Yöntem

Kadınlarda ve erkeklerde hormonlara bağlı olarak farklı bölgelerde yağlanmalar oluşur. Kadınlarda daha çok kalça bölgelerinde yağlanma olurken erkeklerde ise daha çok bel gölgesinde yağlanma meydana gelir. Kilo vermeye çalışırken de en çok bu bölgeler sorun çıkartır. İşte bölgesel zayıflama dediğimiz şey de bu bölgelerdeki yağlardan kurtulmaya yönelik, bölgesel kilo verme yöntemleri dizisidir. Bölgesel zayıflama aslında o bölgede bulunan yağları parçalayarak vücudun geri kalanına yayma çabası olarak tanımlanabilir. Bölgesel zayıflama ile birlikte sıkılaşmak da beraberinde gelir.

Ancak sanılanın aksine uygulanan diyet ve zayıflatan egzersizlerle bölgesel incelme mümkün olmamaktadır. Bu tarz uygulamalar yağ yakımını vücudun her bölgesinde gerçekleştireceği için sadece istediğiniz kısmında yağ yakmayı başaramazsınız. Onun yerine bölgesel yağ yakmaya yarayan özel yöntemler ve egzersizler uygulamalısınız.  Peki bölgesel zayıflama yöntemleri nelerdir? Sporcu beslenmesi danışmanlığı hizmeti almanızı tavsiye ederiz. Bel kalça oranı hesaplama gibi pek çok bilgiden yararlanan diyetisyen, size en uygun tavsiyeleri verecektir.

sporcu beslenmesi danışmanlığı

Bölgesel Zayıflama İçin 5 Etkili Yöntem

Bölgesel zayıflamada her bölge için farklı yöntem uygulamak gerekmektedir. Çünkü karın, basen ve bel bölgeleri farklı şekillerde çalışmaktadır. Bu nedenle her bölge için farklı bir yöntem mevcuttur.

  1. SOĞUK LİPOLİZ

Özel bir alet yardımıyla uygulama yapılacak olan alanda vakum yaparak deri ve deri altı dokusunu kendisine çekerek o bölgede kan dolaşımını yavaşlatır. Böylece o bölgedeki yağ dokuları hareketsiz hale getirilmiş olur. Ardından soğuk ile yağ hücrelerinin donmasını sağlar böylece hücreler yavaş yavaş ölerek yağlar vücuttan atılır.

  1. MEDİKAL OZON TEDAVİSİ

Bu tedavi yöntemi, %5 ozan ve %95 oksijenden oluşan bir bölgesel incelme tekniğidir. Ozon ve oksijen dolaşım bozukluklarında, cilt mantarları ve enfekte cilt lezyonlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

  1. AKUSTİK DALGA TERAPİSİ

Akustik dalga terapisi, yıllardır selülit gibi bir problemi kolayca çözen bir yöntemdir. Bu bölgesel incelme yönteminde hiçbir kimyasal madde kullanılmamaktadır. Ayrıca lazer uygulaması da yoktur. Sadece güçlü ses dalgaları ile vücuda yapılan darbelerden oluşmaktadır. Bu yöntemle hem selülitlerden hem de sarkama problemlerinden kolayca kurtulmak mümkündür.

  1. ULTRAKAVİTASYON

Bu bölgesel zayıflama yöntemi cerrahi olmayan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması ile gerçekleştilir. Bunun sonucunda yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç meydana gelir. Buna bağlı olarak da yağ sıvılaştırılarak vücuttan atılması sağlanır.

  1. KARBOKSİTERAPİ

Karboksiterapi, karbondioksit gazının deri altına enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen bir yöntemdir. Çok kolay bir tedavi yöntemi olması sebebiyle son yıllarda oldukça popülerleşmektedir. Bu yöntem lokal yağların giderilmesine ve cildin gençlendirilmesine yardımcı olur.

Hangi Yöntemler Daha Etkilidir?

Yaşadığınız problemlere bağlı olarak hangi bölgesel zayıflama yönteminin daha etkili olacağı durumu değişmektedir. Yapmanız gereken bir uzman tavsiyesiyle hareket ederek kendinize en uygun yöntemi tercih etmenizdir. Her şeyde olduğu gibi bu yöntemlerin de kendi içlerinde dezavantajları bulunmaktadır. Kimi yöntemler daha çok radyasyon içerirken kimisi daha az içerir. Bunlar da göz önüne alınarak hangi yöntemin size daha uygun olduğuna karar vermelisiniz.

Ayrıca kime yöntemler bazı hastalıkları olan kişiler için önerilmez. Bu nedenle bir diyetisyen desteği alarak, en uygun yönteme karar vermeniz çok önemlidir.

Bölgesel Zayıflama İçin Uzman Diyetisyen Önerileri

Bölgesel zayıflama tabii ki hiç bir zaman tek başına tam anlamıyla fayda etmez. Bölgesel zayıflama seansına başladığınız takdirde bunu destekleyecek beslenme alışkanlıkları da yaratmanız gerekir. Eğer fırsatınız varsa seanslardan sonra haftada en az 1-2 kez masaj yaptırmaya çalışın. Bu bölgesel zayıflama tekniğine destek olacak yağlardan kurtulmanızda da yardımcı olacaktır. Bunu seansı yaptırdığınız yerden de talep edebilirsiniz.

Ayrıca başladığınız seansı bitirmeden yarım bırakmak da yapılan hataların başında gelmektedir.
Asla başladığınız bir bölgesel zayıflama yöntemini yarım bırakmayın. Yarım bıraktıktan sonra alınan yağlardan daha fazlası tekrar vücudunuza geri dönebilir hem de aynı zamanda sarkmalar yaşayabilirsiniz. Sporcu beslenmesi danışmanlığı hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

Yazdır

Yazdır

Bu yazıyı okuyanlar bunlarıda okudu: