randevu al

Bireysel Beslenme Danışmanlığı

DİYET DANIŞMANLIĞI VÜCUT ANALİZİ SSS

Bireysel Beslenme Danışmanlığı

Bireysel Beslenme Danışmanlığı, kişiye özel diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Sadece zayıflama danışmanlığı değil, kilo alma, doğru beslenme ve egzersiz programlarını da kapsar. Bireysel Beslenme Danışmanlığı ile kişinin kendine özgü sağlıklı yaşam tarzını oluşturması hedeflenir.

bireysel beslenme danışmanlığı

Bireysel Beslenme Danışmanlığı Neden İhtiyacınız Var?

Herkesin metabolizması, günlük enerji-besin ihtiyacı ve yaşam şekli kendine özgüdür. Bu nedenle ünlü diyetlere, standart diyet listelerine bağlı kalarak sağlıklı yaşam tarzını oluşturmak ve ömür boyu sürdürebilmek zordur. Kişinin beslenme programının kendine özel olması gereklidir. Yaş, cinsiyet, ağırlık, hastalıklar ve çevre kişinin beslenme durumunu etkilemektedir. Bireysel Beslenme Danışmanlığı da bu noktada devreye girer ve kişiye özel beslenme programları hazırlanmasını sağlar. Böylece herkesin kendine özel bir beslenme ve diyet listesi olur. Kilo vermek istiyorum diyenler için kişiye özel beslenme danışmanlığı yapılır.


  • Yaşamınızın her döneminde sağlığınızı korumak için,
  • Sağlıklı beslenme ilkelerini öğrenmek için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • Yaşınıza göre beslenmeyi öğrenmek için,
  • Cinsiyetinize göre beslenmeyi öğrenmek için,
  • Fizyolojik durumunuza göre doğru beslenmek için,
  • Kilo problemlerinden korunmanız için bireysel beslenme danışmanı desteğine ihtiyacınız var.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


kilo vermek istiyorum

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.


Bireysel Beslenme Danışmanlığında Neler Yapılır?

Kilo vermek için sağlıklı beslenme herkesin dikkat etmesi gereken bir konudur. Bireysel Beslenme Danışmanlığı ile yetersiz, dengesiz ve sağlıksız beslenmenin sonuçlarından korunmanız ve size özel beslenme programına sahip olmanız çok kolay. Bireysel beslenme danışmanlığı ve diyetisyen hizmetleri kapsamında yapılanlar:

Sağlıklı Beslenme Programı

Sağlıklı beslenme konusunda kulaktan dolma bilgilerin yerine yüz yüze danışmanlık sayesinde kişiye özel beslenme programları hazırlanmaktadır. Yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanması için kişinin kilosu ve yeme tarzı analizleri yapılarak uygun diyet ve egzersiz listeleri oluşturulmaktadır. Sağlıklı zayıflama yöntemleri beslenme danışmanlığı dahilinde sunulur.

Sağlıklı Kilo Verme Programı

Bireysel Beslenme Danışmanlığı kapsamında verilen Sağlıklı Kilo Verme Programı’nda diyet uzmanı ile birlikte ilk olarak neden kilo aldığınız ve kilo vermenizin önündeki engeller araştırılır. Sağlık durumunuz belirlenerek hazırlanacak beslenme listelerinden önce iç hastalıkları uzmanları ile işbirliği içinde çalışılarak herhangi bir zarar görmeyeceğiniz sağlıklı kilo verme yolculuğu haritası oluşturulur. Kilo vermek için gerekenler belirlenir.

Beslenme alışkanlıklarınız, sosyal yaşantınız, iş koşullarınız, fiziksel aktivite alışkanlıklarınız, ailenizdeki kilo sorunları, sevdiğiniz ve sevmediğiniz besinler tespit edilerek bireysel beslenme ve kilo vermek için gerekenler belirlenir.

Sağlıklı Kilo Verme Programı dahilinde çeşitli ölçümlerle vücudunuzun analizleri yapılarak size özel beslenme programı düzenlenir. Diyetisyenler, sonraki süreçte haftalık kontrollerle vücut ağırlığınızın takibini yaparlar. Bireysel Beslenme Danışmanlığı dahilinde, diyet programınızı sürece göre değiştirip ideal kilonuza ulaşmanızı sağlarlar.

Sağlıklı Kilo Alma Programı

Bireysel Beslenme Danışmanlığı hizmetlerinden bir diğeri olan Sağlıklı Kilo Alma Programı’nda kilo alamama durumunun fizyolojik nedenleri araştırılır, durumun tespit ve tedavisinden sonra kişisel farklılıklara göre beslenme planı oluşturulur.

Sağlıklı Kilo Alma Programı uygulanırken sağlık durumunuz ve kilo alma hikayeniz dinlenir. Vücut analizleri ile sağlıklı beslenme sorunları tespit edilir. Sağlıklı kilo alımı için beslenme planı oluşturulur ve haftalık görüşmelerle ilerleyişiniz takip edilir.  Diyetisyenler, yaşınıza ve boyunuza uygun vücut ağırlığına ulaşmanızı hedeflerler.

Sağlıklı Kilo Koruma Programı

Bireysel Beslenme Danışmanlığı hizmetlerinin son aşaması Kilo Koruma Programı’dır. Zayıflama süreci sonunda yaşa bağlı vücut ağırlığının artmaması ya da azalmaması için önlemler alınır, beslenme listeleri hazırlanır. Kilo Kontrolü Danışmanlığı ile yaşam tarzınıza ve yeme alışkanlıklarınıza göre kilo koruma programı hazırlanır. Kilo vermek istiyorum diyenlerin bireysel beslenme ile kilolarını korumaları da mümkündür.

Diyet uzmanları kilo verme, alma ve koruma programlarında profesyonel danışmanlıkları ile sevdiğiniz yiyecekleri hayatınızdan çıkarmadan, zararlı olanlardan uzak durmanızı sağlayarak keyifli bir beslenme yolculuğunda size destek olmaktadır. Bireysel beslenme danışmanınızı bulun, sağlıklı yaşayın.

Size özel beslenme programlarının hazırlanmasında kullanılan beden kitle endeksi, ideal kilo, BMH, günlük enerji ihtiyacı, yağ oranı, bel kalça oranı, nabız hesaplama yöntemleri.
Kalori Cetveli

Gün içinde tüketilen besinlerin içerdikleri kalori, karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının belirlenmesi.

Nabız Hesaplama

Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının oluşturulması.

Bel Kalça Oranı Hesaplama

Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını öğrenilmesi.

Yağ Oranı Hesaplama

Bel çevresi, boyun, kalça gibi vücut bölümlerinin ölçülmesi ile kişinin sahip olması gereken ideal yağ oranının belirlenmesi.

Kalori Hesaplama

Günlük alınması gereken enerjinin belirlenmesi, kişinin tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini belirleme.

BMH Hesaplama

Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için gerekli olan enerjinin belirlenmesi.

İdeal Kilo Hesaplama

Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ideal kiloya ulaşmasının sağlanması.

Beden Kitle İndeksi – BMI

Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının kontrol edilmesi ve tanı koyma.

Bireysel beslenme danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Bireysel beslenme danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Kişinin yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, hastalıklarına ve ihtiyaçlarına göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Kişiye özel beslenme danışmanlığı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Bireysel beslenme danışmanlığı kimler için gereklidir?

Bireysel beslenme danışmanlığı, kilolarından şikayetçi olan, daha sağlıklı beslenmek isteyen, kilo vermek ve fit olmak isteyen, yaşına ve cinsiyetine göre beslenme amacında olan herkes için gereklidir. Bireysel beslenme danışmanlık hizmetinden yararlanmak için sadece kilolu olmak gerekmez, sağlıklı yaşamayı istemek yeterlidir.

Bireysel beslenme danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Bireysel beslenme diyetisyenleri, uzmanlıklarını bu alanda tamamlamış olan ya da diyet uzmanlığı yapma yetkisi olan, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Bireysel beslenme danışmanlığı ne kadar sürer?

Sağlıklı beslenme amacı olanlar ve kilo vermek istiyorum diyenler için özel olarak hazırlanan diyet ve beslenme programlarını içeren bireysel beslenme danışmanlığı süresi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Bireysel beslenme danışmanlığı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Bireysel beslenme danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak bireysel beslenme danışmanlığı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.