Bireysel Beslenme Danışmanlığı

DİYET DANIŞMANLIĞI VÜCUT ANALİZİ PROGRAMLAR DİYET LİSTESİ NERELERDEYİZ? SSS

Bireysel Beslenme Danışmanlığı Nedir?

Bireysel Beslenme Danışmanlığı, kişiye özel diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Sadece zayıflama danışmanlığı değil, kilo alma, doğru beslenme ve egzersiz programlarını da kapsar. Bireysel Beslenme Danışmanlığı ile kişinin kendine özgü sağlıklı yaşam tarzını oluşturması hedeflenir.

bireysel beslenme danışmanlığı


Bireysel Beslenme Danışmanlığı Neden İhtiyacınız Var?

Herkesin metabolizması, günlük enerji-besin ihtiyacı ve yaşam şekli kendine özgüdür. Bu nedenle ünlü diyetlere, standart diyet listelerine bağlı kalarak sağlıklı yaşam tarzını oluşturmak ve ömür boyu sürdürebilmek zordur. Kişinin beslenme programının kendine özel olması gereklidir. Yaş, cinsiyet, ağırlık, hastalıklar ve çevre kişinin beslenme durumunu etkilemektedir. Bireysel Beslenme Danışmanlığı da bu noktada devreye girer ve kişiye özel beslenme programları hazırlanmasını sağlar. Böylece herkesin kendine özel bir beslenme ve diyet listesi olur.


nabzini-olcun
yag-oraninizi-hesaplayin
kalorinizi-hesaplayin
ideal-kilonuzu-hesaplayin
vücut analiz araçları

 • Yaşamınızın her döneminde sağlığınızı korumak için,
 • Sağlıklı beslenme ilkelerini öğrenmek için,
 • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
 • Yaşınıza göre beslenmeyi öğrenmek için,
 • Cinsiyetinize göre beslenmeyi öğrenmek için,
 • Fizyolojik durumunuza göre doğru beslenmek için,
 • Kilo problemlerinden korunmanız için bireysel beslenme danışmanlığına ihtiyacınız var.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


kilo vermek istiyorum

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.


Bireysel Beslenme Danışmanlığında Neler Yapılır?

Bireysel Beslenme Danışmanlığı ile yetersiz, dengesiz ve sağlıksız beslenmenin sonuçlarından korunmanız ve size özel beslenme programına sahip olmanız çok kolay. Bireysel beslenme danışmanlığı ve diyetisyen hizmetleri kapsamında yapılanlar:

 • Sağlıklı Beslenme Programı

Beslenme konusunda kulaktan dolma bilgilerin yerine yüz yüze danışmanlık sayesinde kişiye özel beslenme programları hazırlanmaktadır. Yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanması için kişinin kilo ve yeme tarzı analizleri yapılarak uygun diyet ve egzersiz listeleri oluşturulmaktadır.

 • Sağlıklı Kilo Verme Programı

bireysel beslenme danışmanlıkBireysel Beslenme Danışmanlığı kapsamında verilen Sağlıklı Kilo Verme Programı’nda diyet uzmanı ile birlikte ilk olarak neden kilo aldığınız ve kilo vermenizin önündeki engeller araştırılır. Sağlık durumunuz belirlenerek hazırlanacak beslenme listelerinden önce iç hastalıkları uzmanları ile işbirliği içinde çalışılarak herhangi bir zarar görmeyeceğiniz zayıflama yolculuğu haritası oluşturulur.

Beslenme alışkanlıklarınız, sosyal yaşantınız, iş koşullarınız, fiziksel aktivite alışkanlıklarınız, ailenizdeki kilo sorunları, sevdiğiniz ve sevmediğiniz besinler tespit edilerek sağlıklı kilo vermeniz için gerekenler belirlenir.

Sağlıklı Kilo Verme Programı dahilinde çeşitli ölçümlerle vücudunuzun analizleri yapılarak size özel beslenme programı düzenlenir. Diyetisyenler, sonraki süreçte haftalık kontrollerle vücut ağırlığınızın takibini yaparlar. Bireysel Beslenme Danışmanlığı dahilinde, diyet programınızı sürece göre değiştirip ideal kilonuza ulaşmanızı sağlarlar. • Sağlıklı Kilo Alma Programı

Bireysel Beslenme Danışmanlığı hizmetlerinden bir diğeri olan Sağlıklı Kilo Alma Programı’nda kilo alamama durumunun fizyolojik nedenleri araştırılır, durumun tespit ve tedavisinden sonra kişisel farklılıklara göre beslenme planı oluşturulur.

Sağlıklı Kilo Alma Programı uygulanırken sağlık durumunuz ve kilo hikayeniz dinlenir. Vücut analizleri ile sorunlar tespit edilir. Sağlıklı kilo alımı için beslenme planı oluşturulur ve haftalık görüşmelerle ilerleyişiniz takip edilir.  Diyetisyenler, yaşınıza ve boyunuza uygun vücut ağırlığına ulaşmanızı hedeflerler.

 • Sağlıklı Kilo Koruma Programı

Bireysel Beslenme Danışmanlığı hizmetlerinin son aşaması Kilo Koruma Programı’dır. Zayıflama süreci sonunda yaşa bağlı vücut ağırlığının artmaması ya da azalmaması için önlemler alınır, beslenme listeleri hazırlanır. Kilo Kontrolü Danışmanlığı ile yaşam tarzınıza ve yeme alışkanlıklarınıza göre kilo koruma programı hazırlanır.

Diyet uzmanları kilo verme, alma ve koruma programlarında profesyonel danışmanlıkları ile sevdiğiniz yiyecekleri hayatınızdan çıkarmadan, zararlı olanlardan uzak durmanızı sağlayarak keyifli bir beslenme yolculuğunda size destek olmaktadır.


Size özel beslenme programlarının hazırlanmasında kullanılan beden kitle endeksi, ideal kilo, BMH, günlük enerji ihtiyacı, yağ oranı, bel kalça oranı, nabız hesaplama yöntemleri.
Kalori Cetveli

Gün içinde tüketilen besinlerin içerdikleri kalori, karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının belirlenmesi.

Nabız Hesaplama

Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının oluşturulması.

Bel Kalça Oranı Hesaplama

Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını öğrenilmesi.

Yağ Oranı Hesaplama

Bel çevresi, boyun, kalça gibi vücut bölümlerinin ölçülmesi ile kişinin sahip olması gereken ideal yağ oranının belirlenmesi.

Kalori Hesaplama

Günlük alınması gereken enerjinin belirlenmesi, kişinin tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini belirleme.

BMH Hesaplama

Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için gerekli olan enerjinin belirlenmesi.

İdeal Kilo Hesaplama

Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ideal kiloya ulaşmasının sağlanması.

Beden Kitle İndeksi – BMI

Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının kontrol edilmesi ve tanı koyma.

Hangi danışmanlık hizmetini alacağınızın belirlenmesinde ve size özel beslenme programlarının uygulanmasında kullanılan programlar.
Kilo Koruma Programı

Hedef kilosuna ulaşanların kilolarını korumaları için beslenme listelerinin ve egzersiz programının hazırlanması.

Haftalık Kontrol

Haftalık diyetisyen kontrolleri, metabolizma ölçümleri, beslenme programının yararlı olup olmadığının ölçümü.

Haftalık Ölçüm ve Vücut Analizleri

Vücut ağırlığı, bazal metabolik hız, vücut yağ ve kas dokusu, ödem miktarı ölçümleri ile beslenme ve diyet çalışmaları.

Yaşam Tarzı Değerlendirme

Yeme içme alışkanlıkları, sağlık ve vücut ağırlığı durumu, besin seçimi ve yaşam tarzı analizleriyle diyet programları.

Son zamanların en ünlü diyet listeleri, hızlı ve etkili kilo vermek isteyenlerin tercihi olan detoks, dukan, atkins, isveç, montignac ile taş devri, japon, volümetrik, göbek eriten diyetlerin tarifleri, uygulanışları ve yararları.

Diyet Uzmanı Türkiye genelinde 81 ilde uzman diyetisyenler ve yaşam koçları ile sağlıklı yaşam danışmanlığı yapmaktadır.