randevu al

Beslenme Eğitimleri

DİYET DANIŞMANLIĞI VÜCUT ANALİZİ SSS

Beslenme Eğitimleri

Beslenme Eğitimleri, firma ve kişilere doğru beslenme yöntemlerini öğretmek, eski beslenme alışkanlıklarından vazgeçmelerini sağlamak için verilen eğitimlerdir. 1 günlük beslenme eğitimleri ile sağlıklı kilo verme, kilo alma, egzersiz, sağlıklı yaşam hakkında bilgilendirme yapılarak kişilerin yaşam kalitelerinin artırılması hedeflenir. Beslenme Eğitimleri, uzman diyetisyenler ve beslenme danışmanları tarafından verilir. Sağlıklı beslenme eğitimi olarak programlanan eğitimler kişi ve kurumlara özel olarak planlanır.

beslenme eğitimleri

Beslenme Eğitimlerine Neden İhtiyacınız Var?

Sağlıklı beslenmenin yaşam tarzı haline getirilmesi, beslenme ilkelerinin öğrenilmesi ve uygulanmasından geçer. Dolayısıyla beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi gerekir. Standart diyet listelerine bağlı kalınarak yaşam tarzı oluşturmak ve ömür boyu sürdürmek zordur. Yaşam kalitesini artıran, beslenme hastalıklarının önüne geçen, ideal kiloya ulaşmayı kolaylaştıran, sağlıklı yaşamayı sağlayan beslenme yöntemlerinin çocuk, genç, yetişkin ve yaşlı demeden herkes tarafından öğrenilmesi gerekir. Bu nedenle beslenme eğitimleri verilmelidir.

Beslenme Eğitimi, sahip olmak istediğiniz sağlıklı hayatın kapılarını açan ve sizleri bilinçlendiren bir eğitimdir. Öncelikle Kurumsal Beslenme Eğitimi, ardından çocuklara, hamilelere ve hastalara özel beslenme eğitimleri sayesinde sağlıklı beslenmenin bütün sırları paylaşılmaktadır. Çocuklara beslenme eğitimi temelden sağlıklı beslenmeyi aşılarken gebelikte beslenme eğitimi de anne ve bebek sağlığına katkı sağlamaktadır.

Beslenme Eğitimleri;

 • Yaşamınızın her döneminde sağlığınızı korumak için,
 • Sağlıklı beslenme ilkelerini öğrenmek için,
 • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
 • Yaşınıza göre beslenmeyi öğrenmek için,
 • Cinsiyetinize göre beslenmeyi öğrenmek için,
 • Fizyolojik durumunuza göre doğru beslenmek için,
 • Kilo problemlerinden korunmanız için gereklidir.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet uzmanı

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Beslenme Eğitimlerinde Hangi Eğitimler Verilir?

Diyet uzmanı ve diyetisyen tarafından kişi ve kuruluşlara verilen beslenme eğitimleri sayesinde sağlıklı beslenmenin püf noktaları anlatılmaktadır. Beslenme eğitimi olarak hazırlanan programlar:

 • Sağlıklı Beslenme Eğitimi
 • Ofiste Sağlıklı Beslenme Eğitimi
 • Sağlıklı Zayıflama ve Diyet Eğitimi
 • Gebelikte Beslenme Eğitimi
 • Emzikli Beslenmesi Eğitimi
 • Bebek Beslenmesi Eğitimi
 • Çocuklarda Beslenme Eğitimi
 • Sporcu Beslenmesi Eğitimi
 • Kurumsal Beslenme Eğitimi
 • Stres ve Beslenme Eğitimi
 • Kadınlarda Beslenme Eğitimi
 • Hastalıklarda Beslenme Eğitimi
 • Çocukluk Çağı Obezite Beslenmesi Eğitimi
 • Okullara Özel Beslenme Eğitimleri
 • Mutfak Personeli için “Sağlıklı Hazırlama, Pişirme, Servis ve Hijyen” Eğitimi

Türkiye’nin en ünlü diyetisyenleri tarafından verilen Beslenme Eğitimleri ile sağlıklı beslenmenin yöntemlerini ve gerekliliğini öğrenecek, yaşam kalitenizi artırarak kendinize uygun beslenme ilkeleri oluşturabileceksiniz. Sağlıklı beslenme eğitimi alarak doğru bildiğiniz yanlışları değiştirebileceksiniz. Beslenme Eğitimleri ile daha mutlu bir hayatın kapılarını aralayacaksınız…

Size özel beslenme programlarının hazırlanmasında kullanılan beden kitle endeksi, ideal kilo, BMH, günlük enerji ihtiyacı, yağ oranı, bel kalça oranı, nabız hesaplama yöntemleri.
Kalori Cetveli

Gün içinde tüketilen besinlerin içerdikleri kalori, karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının belirlenmesi.

Nabız Hesaplama

Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının oluşturulması.

Bel Kalça Oranı Hesaplama

Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını öğrenilmesi.

Yağ Oranı Hesaplama

Bel çevresi, boyun, kalça gibi vücut bölümlerinin ölçülmesi ile kişinin sahip olması gereken ideal yağ oranının belirlenmesi.

Kalori Hesaplama

Günlük alınması gereken enerjinin belirlenmesi, kişinin tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini belirleme.

BMH Hesaplama

Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için gerekli olan enerjinin belirlenmesi.

İdeal Kilo Hesaplama

Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ideal kiloya ulaşmasının sağlanması.

Beden Kitle İndeksi – BMI

Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının kontrol edilmesi ve tanı koyma.

Beslenme eğitimleri fiyatları ne kadar?

Beslenme eğitimleri fiyatları, hizmet almak isteyen kurum ve kuruluşlara özel olarak belirlenir. Okullar, firmalar ya da bireysel eğitimler için belirlenen beslenme eğitimi ücreti hakkında en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Beslenme eğitimleri kimler için gereklidir?

Beslenme eğitimleri, firmalarında ya da eğitim merkezlerinde çalışanların ve öğrencilerinin sağlıklı beslenmesini isteyen yöneticiler tarafından tercih edilmektedir. Bireysel ve kurumsal olarak yararlanabileceğiniz beslenme eğitimleri; çocuklara beslenme eğitimi, gebelikte beslenme eğitimi, diyabette beslenme eğitimi, sağlıklı beslenme eğitimi ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.  Sağlıklı yaşamak isteyen herkes beslenme eğitimi alabilir.

Beslenme eğitimlerini kim veriyor?

Beslenme eğitimi, alanında uzman diyetisyenler ve beslenme danışmanları tarafından verilmektedir. Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanları, şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Beslenme eğitimleri ne kadar sürer?

Bireysel ya da kurumsal olarak sağlıklı beslenmek isteyenler için hazırlanan diyet ve beslenme programlarını içeren beslenme eğitimleri süresi; eğitimin kapsamına, katılımcı sayısına, ekstra taleplere göre değişmektedir. Beslenme eğitimleri süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Beslenme eğitimleri hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak beslenme eğitimleri hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.