randevu al

Beslenme Eğitim Materyali Hazırlama

DİYET DANIŞMANLIĞI VÜCUT ANALİZİ SSS

Beslenme Eğitim Materyali Hazırlama

Beslenme Eğitim Materyali Hazırlama, okul, üniversite, vakıflar, liseler, medya kuruluşları ve eğitim dernekleri başta olmak üzere ihtiyaç duyan tüm kurum ve kuruluşlara belirledikleri konularda yazılı sağlıklı beslenme materyallerinin hazırlanmasıdır. Sağlıklı beslenme yöntemlerini ve ilkelerini aşılayacak, kişilerin beslenme alışkanlıklarını değiştirecek, kişilerin yaşam kalitelerini artıracak materyaller oluşturulması hedeflenir. Beslenme Eğitim Materyali Hazırlama hizmetleri ile bilinçli nesillerin yetiştirilmesi kolaylaşmaktadır.

beslenme eğitim materyali hazırlama

Beslenme eğitim materyalleri, bu alanda deneyimli diyetisyenler tarafından hazırlanmalıdır. Aksi halde beslenme materyalleri amaçlarınız ile çakışabilir. Bu nedenle beslenme eğitim materyali hazırlarken kazandırmak istediğiniz bilgi ve becerileri hedefleyerek diyetisyen desteği almanız önemlidir.

Beslenme Eğitim Materyali Hazırlamaya Neden İhtiyacınız Var?

Beslenme eğitim materyalleri sağlık ile ilgili konuların işleneceği tüm okullarda ve organizasyonlarda gerekli olmaktadır. Kulaktan dolma bilgilerle hareket edilmesi yerine yıllardır bu işi yapan diyetisyen ve beslenme danışmanlarının tavsiyelerini almak daha yararlı olacaktır. Bu nedenle diyet uzmanı tarafından hazırlanmış olan eğitim materyalleri kullanılmalıdır. Sağlıklı zayıflama, kilo alma, kilo koruma, hastalıklarda diyet, yanlış bilinen beslenme yöntemleri ve daha birçok konu hakkında kullanışlı ve geçerli beslenme eğitim materyali elde edilebilir.

Beslenme materyalleri, uzun yıllar verimli şekilde kullanılarak sağlıklı nesiller yetiştirmede kurum ve kuruluşlara destek olmaktadır. Özellikle çocuklarda beslenme danışmanlığı kapsamında güvenle kullanılmaktadır. Beslenme eğitim materyalleri kullanılarak sağlıklı beslenme bilinci yüksek çocuklar yetiştirilmektedir.

Beslenme Eğitim Materyali Hazırlama Hizmetine;

 • Kurumunuzdaki dersler, eğitimler, seminer ve organizasyonlar için,
 • Sağlıklı beslenme ilkelerini öğretmek ve öğrenmek için,
 • Sağlıklı beslenme hakkında bilgilendirme yapabilmek için,
 • Yayınlanacak dergi ve kitaplarınız için,
 • Öğrencilerinizi sağlık konusunda bilinçlendirmek için,
 • Yanlış beslenme alışkanlıklarını ortaya çıkarmak için,
 • Beslenme yöntemlerini meraklılarıyla paylaşmak için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet uzmanı

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Beslenme Eğitim Materyali Hazırlama Hizmetinde Neler Yapılır?

Beslenme eğitim materyali hazırlama hizmeti kapsamında;

 • Bireysel Beslenme
 • Hamilelik Döneminde Beslenme
 • Emzirme Döneminde Beslenme
 • Gebelik Sonrası Kilo Verme
 • Bebek Beslenmesi
 • Çocuk Beslenmesi
 • Ergen Beslenmesi
 • Aile Beslenme
 • Kadınlara Özel Beslenme
 • Yaşlılık Döneminde Beslenme
 • Sporcu Beslenmesi
 • Hastalıklarda Beslenme
 • Stres ve Beslenme
 • Depresyon ve Beslenme konularında uzman diyetisyenler ve diyet uzmanı olarak hizmet veren doktorlar, beslenme eğitim materyalleri hazırlamaktadırlar. Beslenme materyalleri farklı amaçlara uygun şekilde kullanılabilmektedir.

Diyetisyenler, beslenme eğitim materyali hazırlama hizmetleri ile beslenme konusunda bilinçli bireyler yetiştirilmesini, sağlıklı beslenmenin alışkanlık haline getirilmesini sağlamaktadırlar. Beslenme materyalleri, yıllarca rahatlıkla kullanılabilmektedir. Beslenme eğitim materyalleri için uzman diyetisyenlerle çalışmakta fayda vardır.

Size özel beslenme programlarının hazırlanmasında kullanılan beden kitle endeksi, ideal kilo, BMH, günlük enerji ihtiyacı, yağ oranı, bel kalça oranı, nabız hesaplama yöntemleri.
Kalori Cetveli

Gün içinde tüketilen besinlerin içerdikleri kalori, karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının belirlenmesi.

Nabız Hesaplama

Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının oluşturulması.

Bel Kalça Oranı Hesaplama

Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını öğrenilmesi.

Yağ Oranı Hesaplama

Bel çevresi, boyun, kalça gibi vücut bölümlerinin ölçülmesi ile kişinin sahip olması gereken ideal yağ oranının belirlenmesi.

Kalori Hesaplama

Günlük alınması gereken enerjinin belirlenmesi, kişinin tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini belirleme.

BMH Hesaplama

Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için gerekli olan enerjinin belirlenmesi.

İdeal Kilo Hesaplama

Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ideal kiloya ulaşmasının sağlanması.

Beden Kitle İndeksi – BMI

Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının kontrol edilmesi ve tanı koyma.

Beslenme eğitim materyali hazırlama fiyatları ne kadar?

Beslenme eğitim materyali hazırlama fiyatları, her danışan kurum için özel olarak belirlenir. Okul, üniversite, vakıflar, liseler, medya kuruluşları ve eğitim dernekleri başta olmak üzere ihtiyaç duyan tüm kurum ve kuruluşlara belirledikleri konularda beslenme materyallerinin hazırlandığı bu hizmetin ücretleri hizmetin süresine ve kapsamına göre değişiklik gösterir. Beslenme eğitim materyalleri ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Beslenme eğitim materyali hazırlama kimler için gereklidir?

Beslenme eğitim materyali hazırlama, özellikle eğitim kurumları, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırılmak istenen firmalar, sağlıklı yaşam merkezleri için gereklidir. Beslenme materyalleri kullanmak isteyen herkes, diyetisyenlerden destek alabilir.

Beslenme eğitim materyallerini kim hazırlıyor?

Beslenme eğitim materyalleri, alanında uzman diyetisyenler ve beslenme danışmanları tarafından hazırlanmaktadır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Beslenme eğitim materyali hazırlama ne kadar sürer?

Beslenme eğitim materyali hazırlama süresi, istenen materyalin kapsamına ve adedine göre değişecektir. Verilmek istenen mesaj ve anlatılmak istenen konuya göre hazırlanan beslenme materyalleri hazırlama süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

 • Beslenme eğitim materyali hazırlama hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak beslenme eğitim materyali hazırlama hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.