Beslenme Eğitim Materyali Hazırlama Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Beslenme Eğitim Materyali Hazırlama

Beslenme Eğitim Materyali Hazırlama, okul, üniversite, vakıflar, liseler, medya kuruluşları ve eğitim dernekleri başta olmak üzere ihtiyaç duyan tüm kurum ve kuruluşlara belirledikleri konularda yazılı sağlıklı beslenme materyallerinin hazırlanmasıdır. Sağlıklı beslenme yöntemlerini ve ilkelerini aşılayacak, kişilerin beslenme alışkanlıklarını değiştirecek, kişilerin yaşam kalitelerini artıracak materyaller oluşturulması hedeflenir. Beslenme Eğitim Materyali Hazırlama hizmetleri ile bilinçli nesillerin yetiştirilmesi kolaylaşmaktadır.

beslenme eğitim materyali hazırlama

Beslenme eğitim materyalleri, bu alanda deneyimli diyetisyenler tarafından hazırlanmalıdır. Aksi halde beslenme materyalleri amaçlarınız ile çakışabilir. Bu nedenle beslenme eğitim materyali hazırlarken kazandırmak istediğiniz bilgi ve becerileri hedefleyerek diyetisyen desteği almanız önemlidir.

Beslenme Eğitim Materyali Hazırlamaya Neden İhtiyacınız Var?

Beslenme eğitim materyalleri sağlık ile ilgili konuların işleneceği tüm okullarda ve organizasyonlarda gerekli olmaktadır. Kulaktan dolma bilgilerle hareket edilmesi yerine yıllardır bu işi yapan diyetisyen ve beslenme danışmanlarının tavsiyelerini almak daha yararlı olacaktır. Bu nedenle diyet uzmanı tarafından hazırlanmış olan eğitim materyalleri kullanılmalıdır. Sağlıklı zayıflama, kilo alma, kilo koruma, hastalıklarda diyet, yanlış bilinen beslenme yöntemleri ve daha birçok konu hakkında kullanışlı ve geçerli beslenme eğitim materyali elde edilebilir.

Beslenme materyalleri, uzun yıllar verimli şekilde kullanılarak sağlıklı nesiller yetiştirmede kurum ve kuruluşlara destek olmaktadır. Özellikle çocuklarda beslenme danışmanlığı kapsamında güvenle kullanılmaktadır. Beslenme eğitim materyalleri kullanılarak sağlıklı beslenme bilinci yüksek çocuklar yetiştirilmektedir.

Beslenme Eğitim Materyali Hazırlama Hizmetine;

 • Kurumunuzdaki dersler, eğitimler, seminer ve organizasyonlar için,
 • Sağlıklı beslenme ilkelerini öğretmek ve öğrenmek için,
 • Sağlıklı beslenme hakkında bilgilendirme yapabilmek için,
 • Yayınlanacak dergi ve kitaplarınız için,
 • Öğrencilerinizi sağlık konusunda bilinçlendirmek için,
 • Yanlış beslenme alışkanlıklarını ortaya çıkarmak için,
 • Beslenme yöntemlerini meraklılarıyla paylaşmak için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet-uzmani

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Beslenme Eğitim Materyali Hazırlama Hizmetinde Neler Yapılır?

Beslenme eğitim materyali hazırlama hizmeti kapsamında;

 • Bireysel Beslenme
 • Hamilelik Döneminde Beslenme
 • Emzirme Döneminde Beslenme
 • Gebelik Sonrası Kilo Verme
 • Bebek Beslenmesi
 • Çocuk Beslenmesi
 • Ergen Beslenmesi
 • Aile Beslenme
 • Kadınlara Özel Beslenme
 • Yaşlılık Döneminde Beslenme
 • Sporcu Beslenmesi
 • Hastalıklarda Beslenme
 • Stres ve Beslenme
 • Depresyon ve Beslenme konularında uzman diyetisyenler ve diyet uzmanı olarak hizmet veren doktorlar, beslenme eğitim materyalleri hazırlamaktadırlar. Beslenme materyalleri farklı amaçlara uygun şekilde kullanılabilmektedir.

Diyetisyenler, beslenme eğitim materyali hazırlama hizmetleri ile beslenme konusunda bilinçli bireyler yetiştirilmesini, sağlıklı beslenmenin alışkanlık haline getirilmesini sağlamaktadırlar. Beslenme materyalleri, yıllarca rahatlıkla kullanılabilmektedir. Beslenme eğitim materyalleri için uzman diyetisyenlerle çalışmakta fayda vardır.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama
Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla

Beslenme eğitim materyali hazırlama fiyatları ne kadar?

Beslenme eğitim materyali hazırlama fiyatları, her danışan kurum için özel olarak belirlenir. Okul, üniversite, vakıflar, liseler, medya kuruluşları ve eğitim dernekleri başta olmak üzere ihtiyaç duyan tüm kurum ve kuruluşlara belirledikleri konularda beslenme materyallerinin hazırlandığı bu hizmetin ücretleri hizmetin süresine ve kapsamına göre değişiklik gösterir. Beslenme eğitim materyalleri ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Beslenme eğitim materyali hazırlama kimler için gereklidir?

Beslenme eğitim materyali hazırlama, özellikle eğitim kurumları, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırılmak istenen firmalar, sağlıklı yaşam merkezleri için gereklidir. Beslenme materyalleri kullanmak isteyen herkes, diyetisyenlerden destek alabilir.

Beslenme eğitim materyallerini kim hazırlıyor?

Beslenme eğitim materyalleri, alanında uzman diyetisyenler ve beslenme danışmanları tarafından hazırlanmaktadır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Beslenme eğitim materyali hazırlama ne kadar sürer?

Beslenme eğitim materyali hazırlama süresi, istenen materyalin kapsamına ve adedine göre değişecektir. Verilmek istenen mesaj ve anlatılmak istenen konuya göre hazırlanan beslenme materyalleri hazırlama süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Beslenme eğitim materyali hazırlama hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak beslenme eğitim materyali hazırlama hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler