Bebek Beslenmesi Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Bebek Beslenmesi Danışmanlığı

Bebek Beslenmesi Danışmanlığı, bebeğinizin doğru beslenmesi için gereksinimlerinin saptanması ve bu gereksinimlere uygun olarak beslenmesini sağlamak için uygulanan danışmanlık programıdır. Bebeğin yeterli miktarda anne sütü alması, besin ihtiyaçlarının karşılaması, büyüme ve gelişiminin düzenli olması, yetersiz beslenme sorunlarının çözülmesi, sağlıklı bebek beslenmesi düzeninin oluşturulması hedeflenmektedir. Bebek Beslenmesi Danışmanlığı, bu alanda uzmanlığı olan diyetisyen tarafından yapılmaktadır. 6 aylık bebek beslenmesi ile 9 aylık bebek beslenmesi farklı olacağı için bebek diyetisyeni tarafından beslenme programlarının hazırlanması gerekir. Bebek beslenmesi nasıl olmalı endişesine yanıt verilmelidir…

bebek beslenmesi danışmanlığı

Bebek Beslenmesi Danışmanlığına Neden İhtiyacınız Var?

Bebeğin ayına uygun gelişim süreçlerinin tamamlayabilmesi için yeterli ve dengeli beslenmesi gerekir. Bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslendikten sonra uygun tamamlayıcı besinler tüketmeleri fiziksel gelişimleri açısından önem arz eder. İlk 6 ay anne sütü alamayan bebeklerin ihtiyaçlarını hesaplamak için de uzman bebek diyetisyeni desteği almak önemlidir. 6 aylık bebek beslenmesi ve sonraki aylarda dikkat edilmesi gerekenler de diyet uzmanları tarafından belirlenmelidir. Bu nedenle her bebek için vücut yapısına, ayına, kilosuna ve boyuna göre beslenme danışmanlığı yapılmalıdır. Aynı zamanda Emzirme Döneminde Beslenme Danışmanlığı ile birlikte yürütülmelidir. Bebeğin beslenmesi hakkında detaylı bilgilerin annelere verilmesi, günlük ihtiyaçlarının saptanması önemlidir.

Bebek Beslenmesi Danışmanlığı Hizmetine;

  • Bebeğinizin sağlıklı beslenmesi için,
  • Bebeğinizin besin ihtiyaçlarının karşılanması için,
  • Bebeğinizin gelişimine ve büyümesine destek olmak için,
  • Bebeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirmek için,
  • Bebeğinizin ideal kilosuna kavuşması için,
  • Büyüme sürecinde uzman desteği almak için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


bebeğim beslenmesi

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Bebek Beslenmesi Danışmanlığında Neler Yapılır?

Bebek Beslenmesi Danışmanlığı ile bebeğinizin yetersiz, sağlıksız ve dengesiz beslenmesini engellemek ve gelişimini desteklemek için uzman çözümler sunulur. Bebeğin beslenmesi için gerekli olan günlük gıdalar ve diyetler üzerine çalışılır. Annelerin bilinçlendirilmesi en önemli amaçlardan biridir. Bebek beslenmesi sırasında dikkat edilecekler aktarılır. Aynı zamanda bebek diyetisyeni uygulamaları:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Bebek Beslenmesi Danışmanlığı ile öncelikle olarak bebeğin ilk 6 ay anne sütü alıp almadığı öğrenilir. Aynı zamanda annenin kilosu, yeme alışkanlıkları, sosyal yaşantısı, hamilelik sürecindeki fiziksel aktiviteleri incelenir. Bebeğin günlük beslenmesi üzerine konuşularak doğru ve yanlışlar tartışılır. Bebek nasıl beslenmeli sorularına yanıt aranır.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Bebek Beslenmesi Danışmanlığı kapsamında Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile ayrıntılı vücut analizleriniz yapılır. Bebeğin bünyesindeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızı ölçülür. Yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanması için bebeğe uygun beslenme programları bebek diyetisyeni tarafından oluşturulur.

Özel Beslenme Programının Hazırlanması

Bebek Beslenmesi Danışmanlığı dahilinde elde edilen verilere göre bebeğin sağlıklı beslenmesi, gelişme ve büyüme süreçlerinin desteklenmesi için özel beslenme programları hazırlanır. Bebeğin herhangi bir sağlık sorunu yaşamasını engelleyecek takviye besinler kullanılır. Bebekler için diyet uygulamaları ve bebeğin günlük beslenmesi için gerekenler belirlenir.

Beslenme Eğitimi

Bebek beslenmesi sürecinde annenin bebeğini doğru şekilde besleyebilmesi için uzman diyetisyenlerimiz eğitim vermektedir. Bebeğin ilk 6 aydan sonra nasıl beslenmesi, neleri yemesi ve yememesi gerektiği konusunda diyetisyenler bilgilendirme yapmaktadırlar. Bebek nasıl beslenmeli endişelerinize yanıt olacak özel bebek beslenmesi eğitimleri de vermektedirler.

Haftalık Kontroller

Bebek Beslenmesi Danışmanlığı haftalık kontrollerle devam eder. Haftalık kontroller sırasında bebek diyetisyeni tarafından bebeğe verilen takviye besinlerin yeterli olup olmadığı, beslenme programının bebeğe uygun olup olmadığı diyet uzmanı tarafından incelenir. Bebeğin beslenmesi ve gelişimi takip edilerek kayıt altına alınır.

Diyetisyenler ve beslenme danışmanları, Bebek Beslenmesi Danışmanlığı hizmetleri ile bebeğin ilk 6 ay sonrası gelişimini destekleyecek beslenme programları hazırlayarak sağlıklı şekilde büyümesini sağlamaktadırlar. Bebekler için diyet listeleri ve önerilerle bebeğin beslenmesi konusunda annelerin endişelerini gidermektedirler.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama
Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla

Bebek beslenmesi danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Bebek beslenmesi danışmanlığı fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Bebeğinizin yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, hastalıklarına ve ihtiyaçlarına göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Bebek beslenmesi ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Bebek beslenmesi danışmanlığı kimler için gereklidir?

Bebek beslenmesi danışmanlığı, bebeğin günlük beslenmesi sırasında nelere dikkat edeceğini bilmek isteyen anneler için gerekli bir programdır. 3 aylık bebek beslenmesi, 6 aylık bebek beslenmesi ve diğer aylardaki bebek beslenmeleri farklı olacağı için çocuklarını sağlıklı besinlerle büyütmek isteyen her annenin ihtiyacı olacaktır.

Bebek beslenmesi danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Bebek beslenmesi diyetisyenleri, uzmanlıklarını bu alanda tamamlamış olan ya da bebek diyetisyeni olarak görev yapma yetkisi olan, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Bebek beslenmesi danışmanlığı ne kadar sürer?

Bebeğini sağlıklı bir şekilde büyütmek ve ihtiyacı olan besinleri sağlamak isteyen anneler için özel olarak hazırlanan bebek beslenmesi danışmanlığı süresi; bebeğin yaşına, kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen besin listelerine göre belirlenir. Bebek beslenmesi danışmanlığı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Bebek beslenmesi danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak bebek beslenmesi danışmanlığı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın bebek diyetisyeni kimdir, öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler