Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği

Bariatrik Cerrahi, kısaca obezite ameliyatı olarak bilinen ve kilo kaybı operasyonlarının tamamına verilen isimdir. Özellikle obezite ile ilişik hastalıklarda azalma ve yaşam kalitesinin artmasını sağlama yönünden avantajlı bir ameliyat olan bariatrik cerrahi, egzersiz ve diyetin tek başına yeterli kalmaması nedeniyle yapılmaktadır. Bariatrik cerrahi sayesinde aşırı şişmanlık durumu ortadan kaldırılmakta ve ideal kiloya ulaşmak mümkün olmaktadır.

bariatrik cerrahi diyetisyenliği

Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği de obezite ameliyatı sonrası beslenme ya da herhangi bir mide operasyonundan sonra doğru beslenme alışkanlıklarının kazandırılmasında gereklidir. Obezite ameliyatı sonrası diyet yapılıp yapılmayacağı konularına da açıklık getirilir.

Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği sürecinde kişiye özel beslenme programları hazırlanmakta, uygulanması ve takibinin yapılması sağlanmaktadır. Bariatrik Beslenme Danışmanlığı ile kişinin kendine özgü sağlıklı yaşam tarzını oluşturması hedeflenmektedir. Bariatrik cerrahi sonrası diyet uygulamaları yapılmaktadır.

Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Neden İhtiyacınız Var?

Yıllardır muzdarip olduğunuz obeziteden ya da fazla kilolardan kurtulmak için tek çareniz bariatrik cerrahi uygulamaları olabilir. Ciddi bir ameliyat sürecini kapsayan bariatrik cerrahi sonunda hem beslenme hem de egzersiz programınızın ameliyat durumuna göre oluşturulması gerekir. Bariatrik beslenme danışmanlığı da sizlere bu desteği sağlamaktadır.

Kişinin beslenme programının kendine özel olması önemlidir. Yaş, cinsiyet, ağırlık, ameliyatın kapsamı ve çevresel faktörler kişinin beslenme durumunu etkilemektedir. Dolayısıyla uzman bir diyetisyene ve danışmanlık sürecine ihtiyaç vardır.

Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Hizmetine:

  • Bariatrik cerrahi ameliyatı sonrasında beslenme düzeninizi oturtmak için,
  • Vücudunuzun yeterli enerjiyi alması için,
  • Yaşamınızın her döneminde sağlığınızı korumak için,
  • Obezite ameliyatı sonrası diyet ve sağlıklı beslenme ilkelerini öğrenmek için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • Fizyolojik durumunuza göre doğru beslenmek için,
  • Kilo problemlerinden korunmanız için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlılara ve sporculara özel beslenme danışmanlığı öncesi problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


diyet uzmanı

alanında uzman diyetisyenler

Danışmanlık Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliğinde Neler Yapılır?

Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği ile obezite hastalarının ameliyat sonrasında yetersiz, dengesiz ve sağlıksız beslenmesinin önüne geçerek kişiye özel beslenme programı oluşturulmaktadır. Obezite ameliyatı sonrası beslenme uygulamalarını içeren bariatrik beslenme danışmanlığı dahilinde yapılanlar:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Bariatrik Cerrahi Beslenme Danışmanlığı başlangıcında ilk olarak sağlık geçmişiniz öğrenilir. Ameliyatınızın kapsamı, açlık ve tokluk kan şekeri, kullanılan ilaçlar, beslenme alışkanlıkları günlük tükettiğiniz kalori miktarı ve yiyecekler öğrenilir. Böylece obezite ameliyatı sonrası diyet listeleri daha kolay hazırlanır.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği için sağlıklı beslenmenin sağlanması amacıyla Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile vücut analizleriniz yapılır. Bünyenizdeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızınız ölçülür. Kan testleriniz diyetisyenler tarafından incelenir.

Sağlıklı Beslenme Programı

Sağlıklı ve dengeli beslenebilmeniz için öğün saatleri, öğünlerde alacağınız enerji ve karbonhidrat miktarları, yiyebileceğiniz ve yemenizin yasak olacağı yiyecekler belirlenir. Gün içinde yeterli beslenmenizi sağlayacak beslenme listeleri ve bariatrik cerrahi sonrası diyet listeleri hazırlanır.

Beslenme Eğitimi

Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği kapsamında kişinin beslenme tarzının değişmesi ve hastalık beslenmesiyle ilgili bilinç kazanılması için eğitimler de verilir. Beslenme Eğitimi ile uzman diyetisyenler yeme alışkanlıklarınızı değiştirecek bilgilendirmeler yaparlar. Kilo verme sürecinize göre hangi yiyecekleri tüketmeniz gerektiği üzerinde dururlar. Bariatrik beslenme danışmanlığı sayesinde sağlıklı beslenmek alışkanlık haline gelir.

Egzersiz

Bariatrik cerrahi ameliyatı olmuş hastaların durumlarına göre doktor önerisi ile birlikte düzenli egzersiz ve yürüyüş programları hazırlanır. Kilo verme ya da koruma süresince vücut ağırlığının artmaması ya da azalmaması için önlemler alınır. Obezite ameliyatı sonrası beslenme uygulamasını destekleyen egzersiz türleri belirlenir.

Haftalık Kontroller

Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği dahilinde haftalık kontroller yapılır. Haftalık kontrollerde kilonuz ölçülür, diyetinizin durumunuzu ne kadar etkilediği gözlenir, diyet ve besin listelerinin yeterli olup olmadığı kontrol edilir, obezite ameliyatı sonrası diyet programları hazırlanır, gelişiminiz kayıt altına alınır.

Diyetisyenler, bariatrik cerrahi diyetisyenliği ve beslenme danışmanlığında sağlığınıza dost ve hayatınızı olumlu yönde değiştirecek beslenme programlarına imza atarak size destek olmaktadır. Bariatrik cerrahi sonrası diyet uygulamalarının bilinçli şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama
Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla

Bariatrik cerrahi diyetisyenliği fiyatları ne kadar?

Bariatrik cerrahi diyetisyenliği fiyatları, her danışan için özel olarak belirlenir. Danışanın geçirdiği ameliyatın türüne ve kapsamına, kullandığı ilaçlara, doktorunun önerilerine, beslenme alışkanlıklarına ve vücut analizlerine göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Bariatrik beslenme danışmanlığı ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Bariatrik cerrahi diyetisyenliği kimler için gereklidir?

Bariatrik cerrahi diyetisyenliği, obezite ameliyatı ve kilo kaybı operasyonlarından sonra doğru şekilde beslenmek, sağlığına katkısı olacak besinleri tüketmek isteyenler için gereklidir. Obezite ameliyatı sonrası beslenme danışmanlığı yararlanmak için yaşam kalitenizi yükseltmek istemeniz yeterlidir.

Bariatrik cerrahi diyetisyenliği uzmanları kimler?

Obezite ameliyatı sonrası diyet koçları, uzmanlıklarını bariatrik cerrahi diyetisyenliği üzerine yapmış olan Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Bariatrik cerrahi diyetisyenliği ne kadar sürer?

Bariatrik cerrahi sonrası diyet süresi, kişinin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Bariatrik cerrahi diyetisyenliği süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Bariatrik cerrahi diyetisyenliği hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak bariatrik cerrahi diyetisyenliği hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler