akciğeri temizleyen besinler

Akciğer Dostu Besinlerle Sağlıklı Bir Hayat!

Akciğeri temizleyen pek çok besin bulunmaktadır. Ancak bunların başında gelen 6 besin şu şekildedir:

  1. Hint yağı,
  2. Kekik,
  3. Meyankökü,
  4. Zencefil,
  5. Nane,
  6. Okaliptüstür.

Uzman kontrolünde kullanılması gereken bu besinlerin, dozlarına oldukça dikkat edilmelidir. Doğru bir şekilde tüketilip, egzersizler ile desteklenirse; akciğeri temizlemekte oldukça etkili olmaktadır.

Akciğeri Temizleme Yöntemleri

Akciğer temizleyen besinler arasında yukarıdaki altı besin, akciğeri ne temizler sorusuna gayet net cevaplar verecek besinlerdendir. Ayrıca birçoğunun akciğer temizleme özelliği sayesinde sigara dahil birçok faktör ile kirlenen bu hayati organların temizliği daha hızlı bir şekilde olmaktadır.

Nefes Egzersizleri

Bilindiği üzere akciğeri temizleyen besinler çok fazla sayıda olsa da akciğeri ne temizler sorusu tam olarak yanıt bulamamaktadır. Çünkü birçok akciğer temizleme özelliği olan meyve bile yıpranmış akciğerlerde çok etkili olmamaktadır. Ancak bu hayati organın temizlenmesi için en önemli konu nefes egzersizleridir.

Akciğeri Temizleyen Besinler

Çoğunlukla akciğeri temizleme yolları arasında bol bol spor yapmak gelmektedir. Ancak bu sadece yeterli olmayıp onun yanında akciğeri temizleyen bitkiler ile yapılmış olan yiyecek ve içecekleri de tüketmek gerekmektedir. Ancak bu bile tek başına akciğer temizleme yöntemleri arasında olmadığı gibi akciğeri temizleyen yiyecekler ile yapılan tedavilere ek olarak akciğer temizleyen bitkiler ile yapılan şuruplar ve iksirler de eklenmelidir. Böyle olduğunda akciğer temizleyici unsurların bir arada daha etkili akciğeri temizleyen meyveler ile yapılan salatalarla tedavinin önemli bir yol alacağı da muhakkaktır. Bu besinlerin aynı şekilde karaciğer hastalıklarında beslenme danışmanlığı hizmetinde de yer aldığını söyleyebiliriz.

hastalıklarda beslenme danışmanlığı

Hint Yağı

Akciğeri temizleyen besinler sınıfından olup yüksek protein içerir. Akciğer temizleme özelliği sayesinde akciğeri ne temizler sorusunun cevapları arasındadır. Kabızlık, kas ve eklem ağrılarına da iyi gelmektedir.

Kekik 

Akciğeri temizleyen besinler sınıfından olması ve yüksek lif içermesi ile ünlüdür. Akciğer temizleme özelliği sayesinde akciğeri ne temizler sorusuna da cevap verebilir. Bronşit ve öksürüğe de iyi gelerek akciğeri rahatlatmaktadır.

Meyankökü

Genellikle akciğeri temizleyen besinler sınıfında olmasa da, vücuttaki zehirleri atmasıyla ünlüdür. Akciğer temizleme özelliğinin yanında  gut hastalığı, HIV, viral enfeksiyonlar, ülser, karaciğer sorunları, mide ekşimesi, menopoz, sedef hastalığı, zona hastalığı, boğaz ağrısı, regl ağrıları, depresyon, romatizmal hastalıklar, artrit, tüberkiloz, hepatit, kardiovaskuler hastalıklar, prostat, mantar enfeksiyonları gibi bir çok hastalığın tedavisinde doğal yöntem olarak kullanılmaktadır.

Zencefil

Akciğeri temizleyen besinler sınıfından olmasa da vücut direncini arttıran gıdaların arasında gelmektedir. Ayrıca Akciğer temizleme özelliği az da olsa vardır. Ancak akciğeri ne temizler sorusunun muhatabı değildir. Hastalıklarda beslenme ve danışmanlığı konusunda zencefil oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

Nane

En önemli Akciğeri temizleyen besinler sınıfından olan bu bitki, akciğer temizleme özelliği ile herkesin bildiği bir bitkidir.

Okaliptüs

Okaliptüs Avustralya bölgesinde doğal olarak yetişen, o bölgeye özgü bir ağaçtır. Bitkiden çay, yağ elde edilerek birçok hastalığa karşı kullanılmaktadır. Kansere karşı önemli bir bitki olmasına karşın Akciğer temizleme özelliği az da olsa vardır. Ayrıca akciğeri temizleyen besinler sınıfına giren okalüptüs, balgam söktürmesi yönünden rahatlatıcı özelliğe sahiptir. Ancak akciğeri ne temizler sorusunun tek cevabı değildir.

Daha Sağlıklı Akciğer İçin Uzak Durulması Gereken Besinler

Genellikle akciğer temizleyici bitkiler sınıfı dışında akciğerleri temizlemek için ne yapmalı sorusu da çok sık sorulmaktadır. Ancak akciğerleri temizlemek için bitkisel çözüm bulmak güzel sonuçlar verse de uzak durulması gerekenler de vardır. Akciğer temizleme özelliği bulunmayan, alkol ve aşırı yağlı hazır gıdalardır. Akciğeri ne temizler sorusunun tam cevabı ise bu ürünlerden uzak durmaktır. Diyetisyen doktorlar da aynı tavsiyeyi vermektedir. Ayrıca akciğeri temizleyen besinler ile bu kötü alışkanlıklar sıfırlamaktadır.

Yazdır

Yazdır

Bu yazıyı okuyanlar bunlarıda okudu: