Aile Beslenme Sıkça Sorulan Sorular İdeal Kilonu Hesapla Randevu Al

Aile Beslenme Danışmanlığı

Aile Beslenme Danışmanlığı, aile bireylerinin yaşına ve fiziki durumuna göre beslenme ve diyet programlarının hazırlanması, danışmanlık yapılması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Aile Beslenme Danışmanlığı ile bireylerinin sağlıklı beslenme bilincini artırma, hastalık risklerini azaltma, beslenme problemlerinin önüne geçme ve aile bireylerinin ideal kiloya ulaşmaları hedeflenir. Aile diyetisyeni, aile diyeti hazırlamak için bireylerin günlük tükettikleri yiyeceklerin takibini yapar ve aileye özel beslenme programı hazırlar.

aile beslenme danışmanlığı

Aile Beslenme Danışmanlığı Neden İhtiyacınız Var?

Bireysel beslenmede olduğu gibi aile beslenmesinde de her bireyin metabolizma çalışma hızı, günlük enerji ve besin ihtiyaçları kendine özgüdür. Bu nedenle ailenin her bireyine özel ve özgün beslenme programlarının hazırlanması gerekir. Yaş, cinsiyet, ağırlık, hastalıklar ve çevre kişinin beslenme durumunu etkilemektedir. Aile Beslenme Danışmanlığı da bu noktada devreye girerek hem bireysel hem de tüm aileyi kapsayacak şekilde özel beslenme programları hazırlar. Aile diyetisyeni ve beslenme uzmanları, tüm ailenin uygulayabileceği ya da tek tek her aile ferdine özel aile diyeti hazırlarlar. Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı da aile diyetisyenleri tarafından verilebilir. Aile beslenmesi sağlıklı temeller üzerine oturtulduğunda maddi ve manevi kazanç sağlamaktadır.

Aile Beslenme Danışmanlığı Hizmetine;

  • Ailenizin doğru beslenebilmesi için,
  • Aile bireylerinin beslenme alışkanlıklarını analiz ettirmek için,
  • Ailenizle birlikte ideal kiloya ulaşmanız için,
  • Yaşamınızın her döneminde sağlığınızı korumak için,
  • Sağlıklı beslenme ilkelerini öğrenmek için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • Kilo problemlerinden korunmanız için ihtiyacınız vardır.

Beslenme Danışmanlığı İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

alanında uzman diyetisyenler

İlk Randevu

Danışanlarla ilk randevunun yapılması ile kilo verme / koruma programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme.


alanında uzman diyetisyenler

Teşhis

Çocuk ve yetişkinlere, hamile ve hastalara, yaşlı ve sporculara özel beslenme danışmanlığı problem teşhisi.


alanında uzman diyetisyenler

Yöntem Belirleme

İdeal kilo hesaplama, günlük kalori ihtiyacını belirleme, ayrıntılı vücut analizleriyle diyet uygulamaları için yöntem seçme.


aile beslenmesi

alanında uzman diyetisyenler

Tedavi

Haftalık ve aylık sağlıklı beslenme programlarının hazırlanması, kişiye özel egzersiz ve spor önerilerinin yapılması.


alanında uzman diyetisyenler

Haftalık Kontroller

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon.


alanında uzman diyetisyenler

Sonuç Koruma

Elde edilen başarılı sonuçların kilo koruma programları ile korunması, danışanın sağlıklı beslenme alışkanlığına devam etmesi.

Aile Beslenme Danışmanlığı Neler Yapılır?

Aile Beslenmesi Danışmanlığı ile ailenizle birlikte sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmanız amaçlanır. Aile diyetisyenleri ve beslenme uzmanları tarafından tüm alışkanlıklarınızı olumlu yönde değiştirecek sağlıklı diyetler uygulanır. Aile diyeti ile günlük hayatın koşturmasından dolayı yaptığınız beslenme yanlışlarının önüne geçilir. Bunun dışında yapılanlar:

Sağlık ve Beslenme Hikâyesinin Öğrenilmesi

Aile Beslenme Danışmanlığı ile öncelikle olarak ailenin sağlık geçmişi, aile bireylerinde hangi sağlık sorunlarının olduğu tespit edilir. Bireylerin yaşlarına göre ideal kiloda olup olmadığı, neden kilo aldığı ya da alamadığı tespit edilir. Aile bireylerinin günlük aldığı ve tükettiği kalori miktarları, sosyal yaşantısı, fiziksel aktivite alışkanlıkları öğrenilir. Tüm bu veriler bir araya getirilerek aile diyeti ve sağlıklı beslenme programı için analiz edilir.

Ayrıntılı Vücut Analizinin Yapılması

Ailenin her bireyi için Beden Kitle Endeksi, BMH, Vücuttaki Kalori, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama uygulamaları yapılarak ayrıntılı vücut analizleri alınır. Kişilerin bünyelerindeki yağ, kas ve su oranları ile metabolizma hızı ölçülür. Elde edilen verilere göre aileniz için sağlıklı beslenme ve egzersiz programının çerçevesi çizilir.  Aile beslenmesi için en uygun yöntemlerin belirlenmesi diyet uzmanı tarafından sağlanır. Aile diyetisyenleri çocuklarınızın ve sizin beslenmeye dayalı sağlık sorunlarınızı da ortaya çıkarmış olur.

Özel Beslenme Programının Hazırlanması

Aile Beslenmesi Danışmanlığı’nda her aile bireyinin vücut analizlerine göre özel ve ortak beslenme programları ile aile diyeti hazırlanır. Öğünlerde kimin ne kadar kalori alacağı ve neleri yeyip neleri yemeyeceği tespit edilir. İdeal kiloya ulaşılması için aile diyetleri oluşturulur.

Beslenme Eğitimi

Ailenizin doğru şekilde beslenmesi için uzman aile diyetisyenleri tarafından beslenme eğitimleri verilir. Yanlış beslenme alışkanlıklarından kurtaracak bilinçlendirici sunumlar yapılır. Ailenizin hangi yiyecekleri tüketmesi, hangilerini tüketmemesi gerektiği üzerinde durulur. Beslenme danışmanı önerileri ve aile diyetisyeni tavsiyeleri verilir.

Haftalık Kontroller

Aile Beslenmesi Danışmanlığı haftalık kontrollerle gelişiminizin diyetisyen tarafından takip edilmesini sağlar. Haftalık kontrollerde ailedeki bireylerin kilo verme tabloları çıkarılır, besin programlarının ve diyetlerin yeterli olup olmadığı analiz edilir. Her aile bireyinin gelişimi ayrı ayrı dosyalanır ve kayıt altına alınarak gelişimleri gözlemlenir. Aile diyetisyeni ve beslenme danışmanı kontrolünde çıkabilecek rahatsızlıkların da önüne geçilmiş olunur.

Aile diyetisyenleri, Aile Beslenmesi Danışmanlığı hizmetleri ile sevdiğiniz yiyeceklerin hayatınızdan çıkarmadan, zararlı olanlardan uzak durmanızı sağlayarak keyifli bir beslenme yolculuğunda sizlere destek olmaktadır. Aile beslenmesi için gerekli olan aile diyetisyenliği hizmetleri sunulmaktadır.

Özel Hesaplama Araçları

Sağlıklı bir hayat için online testi çöz, ideal kilonu öğren

Nabız Hesaplama
Nabız Hesaplama Nabız Hesaplama Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerinin hesaplanması, egzersiz programının olu [...] Nabız Hesaplama
Beden Kitle İndeksi – BMI
Beden Kitle İndeksi – BMI Beden Kitle İndeksi – BMI Vücuttaki yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının hesaplanması, ideal kilonun aşılıp aşılmadığının ko [...] Beden Kitle Endeksi
Kalori Cetveli
Kalori Cetveli Kalori Cetveli Kalori Cetveli – Yiyeceklerdeki Enerji Karbonhidrat ve Yağ Oranları Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama [...] Kalori Cetveli
Kalori Hesaplama
Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınmas [...] Kalori Hesaplama
BMH Hesaplama
BMH Hesaplama BMH Hesaplama Kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı hızının ölçülmesi, hayati işlevler için ger [...] BMH Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] İdeal Kilo Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama
Yağ Oranı Hesaplama Yağ Oranı Hesaplama Kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değerinin hesaplanması, ide [...] Yağ Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama
Bel Kalça Oranı Hesaplama Bel Kalça Oranı Hesaplama Vücudun ideal ölçülerde olup olmadığını hesaplamak, kilo verme çalışmalarına nereden başlayacağını ö [...] Bel Kalça Oranı Hesapla

Aile beslenmesi danışmanlığı fiyatları ne kadar?

Aile beslenmesi danışmanlığı fiyatları, her danışan aile için özel olarak belirlenir. Ailedeki bireylerin yaşına, cinsiyetlerine, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, hastalıklarına ve ihtiyaçlarına göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Aile diyetisyeni ücretleri için en sağlıklı bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Aile beslenmesi danışmanlığı kimler için gereklidir?

Aile beslenmesi danışmanlığı, sağlıklı beslenmediğini düşünen ve ihtiyaçlarına göre beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek isteyen aileler için gereklidir. Aile diyeti sayesinde mutfaklarına daha sağlıklı besinler sokmak isteyenler için hazırlanan aile beslenme danışmanlığı hizmetinden yararlanmak için ailenizin sağlığını düşünmeniz yeterlidir.

Aile beslenmesi danışmanlığı diyetisyenleri kimler?

Aile beslenmesi diyetisyenleri, uzmanlıklarını bu alanda tamamlamış olan ya da diyet uzmanlığı yapma yetkisi olan, Türkiye’nin en iyi diyet uzmanları olarak bilinen beslenme danışmanlarıdır. Şehrinizin en iyi diyetisyenleri olarak sizlere bu alanda hizmet vermektedirler.

Aile beslenmesi danışmanlığı ne kadar sürer?

Günlük hayatın koşturmasından sağlıklı beslenmeye vakit ayıramayan aileler için özel olarak hazırlanan diyet ve beslenme programlarını içeren aile beslenmesi danışmanlığı süresi, ailedeki kişilerin kilo ve sağlık durumuna, yapılacak vücut analizlerine, belirlenen diyet listelerine ve egzersiz programlarına göre belirlenir. Aile beslenmesi danışmanlığı süresi hakkında en iyi bilgiyi diyetisyeniniz verecektir.

Aile beslenmesi danışmanlığı hizmeti hangi şehirlerde var?

Diyet Uzmanı olarak aile diyeti ve beslenme danışmanlığı hizmetimizi İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Konya, Yalova ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde alanında uzman diyetisyenler ile birlikte vermekteyiz. Size en yakın diyetisyeni öğrenmek için diyetisyenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık Köşesi - En Çok Okunan Makaleler